“Odprowadź (piano version)” Meli Koteluk z Hanią Rani

“Odprowadź (piano version)” to efekt współpracy Meli Koteluk z pianistką Hanią Rani. Utwór został nominowany do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Najlepsze Nowe Wykonanie. 28 lutego nowa wersja piosenki trafiła do serwisów streamingowych.

„Odprowadź” (piano version) nagrano 8 i 9 września 2019 roku w Warszawie.

fot. materiały prasowe

 

Dokładnie rok od premiery “Migawki”, Mela Koteluk wydała winylową wersję tego materiału na poszerzonym, podwójnym czarnym krążku.

Oprócz wszystkich utworów pochodzących z albumu, zawiera ono unikatową wersję piosenki „Odprowadź”, która powstała specjalnie na tę okazję we współpracy z charyzmatyczną pianistką Hanią Rani – wschodzącą gwiazdą europejskiego formatu.

Po wielu miesiącach od powstania tego materiału miałam potrzebę uzupełnić opowieść z „Migawki” o pewien dodatkowy nastrój i czułam, że uda mi się go osiągnąć właśnie w zderzeniu z Hanią Rani. Było to dla mnie bardzo inspirujące spotkanie, pełne zdecydowania i intuicji, z którego wynikła długa, bo siedmiominutowa impresja „Odprowadź”. Dla mnie ta wersja emocjonalnie podsumowuje całą „Migawkę”  mówi Mela.

 

Realizacja nagrań i miks: Piotr Wieczorek Mastering: Leszek Kamiński

Słowa : Mela Koteluk

Muzyka: Mela, Robert Rasz, Tomek Krawczyk, Tomek Kasiukiewicz

Jedna odpowiedź do ““Odprowadź (piano version)” Meli Koteluk z Hanią Rani”

Leave a Reply