Szpaku & Kubi Producent z premierą płyty “Dzieci Duchy”

„Dzieci Duchy” to najnowsza płytowa propozycja duetu Szpaku & Kubi Producent. Artyści połączyli siły i razem stworzyli album, którym „zapraszają każdego śmiałka do poznania tego magicznego, przerażającego a zarazem baśniowego świata.”. Data premiery to piątek 28 lutego 2020 roku.

Artyści dali także możliwość zamawiania preorderów, a była w nim wersja deluxe albumu w ekskluzywnym digipacku z plakatem i wlepkami. Wydanie zostało wzbogacone także o ilustracje.

Album został w całości stworzony przez Szpaku, który ma za sobą dwa solowe, dobrze przyjęte albumy „BORuto” oraz „Atypowy” na których znajdziemy gościnne występy takich raperów jak chociażby Young Igi, Paluch czy Włodi. Współautorem „Dzieci Duchów” jest Kubi Producent, czyli artysta, który stworzył 2 wspólne albumy z Bedoesem tj. „Aby śmierć miała znaczenie” oraz „Kwiat polskiej młodzieży”. W poprzednim roku wydał także swój pierwszy producencki album „+18” na którym znalazło się ponad 30 zaproszonych gości m.in. Żabson, White 2115, Otsochodzi, Schafter, Zeamsone czy Adi Nowak.

Jak dotąd krążek promowało sześć singli – mające premierę jeszcze 2019 roku „Kochaj Mnie”, mroźna „Noc Polarna”, przepełnione emocjami tytułowe „Dzieci Duchy”, uliczne „Na osiedlu” z gościnnym udziałem Bedoesa, nieco spokojniejszy, wydany w walentynki „FREESTYLE” oraz porywczy „OVERHYPE9000” na feacie z Tymkiem. Ponadto wszystkie utwory zostały opublikowane na nowo powstałym kanale na YouTube o nazwie GUGU o którym możemy przeczytać: „GUGU to coś więcej niż muzyka, to świat marzeń i nieograniczonej wyobraźni, zaczarowana idea w świecie pełnym mroku.”

Równo z premierą albumu Szpaku rusza w trasę koncertową po całej Polsce promującą jego najnowsze wydawnictwo. Już 28 lutego rozpocznie koncertem w łódzkim Teatr Clubie, aby następnie zawitać w takich miastach jak Warszawa, Katowice, Poznań, Bydgoszcz czy Olsztyn. Bilety na trasę „Dzieci Duchy Tour” dostępne są jedynie na specjalnej stronie internetowej dzieciduchy.pl.

Mateusz Kiejnig

 

Lista utworów:

 1. Dzieci Duchy
 2. Kochaj Mnie
 3. Noc Polarna
 4. Na Osiedlu ft. Bedoes
 5. Ćmy
 6. Pająki
 7. Stare Graffiti ft. Paluch & Sarius
 8. KABZZLOOK ft. Białas & Kaz Bałagane
 9. Hello Kitty ft. Coals
 10. OVERHYPE9000 ft. Tymek
 11. Pali się
 12. Mateusz Dragon Wielki ft. Rolex
 13. FREESTYLE
 14. Umrzyj Ze Mną
 15. Koniec

 

Leave a Reply