Sibiga z premierowym singlem “Niedziela” i zapowiedzią płyty

W związku z planowanym wydaniem płyty “Szkoły Kosmonautów”, zespół Sibiga prezentuje teledysk do kolejnego singla z tego albumu. Tym razem jest to “Niedziela”. Grupa znalazła też zainteresowanie wytwórni Kayax, dołączając ich poprzednią propozycję “Tessa” do projektu My Name Is New.

Sibiga to trochę taneczna, trochę refleksyjna grupa, starająca się ubrać muzykę w lekki rytm, który sprawia, że przytupujesz w takt prostych słów. Na koncie ma już nostalgiczny, elektroniczno-gitarowy, lekko eksperymentalny album długogrający “Leopold”.

fot. materiały prasowe

Sibiga ukończyła prace nad nową płytą. Bardziej piosenkowa i nieco mniej elektroniczna “Szkoła Kosmonautów” powstała z najstarszych inspiracji wybrzmiewających z głośników podczas podróży z rodzicami i taki też ma wydźwięk. Ukazały się już dwa single z tego wydawnictwa – “Tessa” oraz “Niedziela”.

“Tessa” czeka na powtórną premierę, zaplanowaną na 26 lutego 2020, tym razem w ramach projektu My Name Is New wytwórni Kayax.

Najnowszy singiel Sibigi zatytułowany jest “Niedziela”.

Niedziela. Dzień, który zawsze zawsze przynosił coś niespodziewanego. Z racji tego, że kocham szlajać się po mieście, witałem uśmiechem lub płaczem wiele lokali krakowskich. Właśnie w Niedzielę. Kulminacje moich rozterek i pragnień. Dopiero po tylu latach zauważam, że ten ostatek tygodnia przynosi mi ulgę. Tę piosenkę. Pogodzenie się z tym, że czasem można czegoś nie chcieć, nie móc lub że coś się kończy.

Singiel jest już dostępny na większości popularnych platform streamingowych.

Posłuchaj:

Spotify: https://open.spotify.com/artist/0oSnO…

Apple Music: https://itunes.apple.com/pl/artist/si…

Tidal: http://tidal.com/browse/artist/9073685

SoundCloud: https://soundcloud.com/sibiga

 

Leave a Reply