“Chłopaku”, czyli najnowszy klip zespołu Kminek

„V5” – taki tytuł nosi EP tria Kminek z Legnicy, która ukazała się w tamtym roku. Najnowszym singlem promującym ten album jest piosenka “Chłopaku”, do którego powstał teledysk.

Kminek lubi niebanalne akcje związane z promocją swoich muzycznych dokonań. Podczas koncertu promocyjnego debiutanckiego albumu „34”, publiczność mogła częstować się specjalnie przygotowanymi na tą okazję … ciastkami z kminkiem. Teraz zespół również zaskoczył. Piosenki „Chłopaku” oraz „Nie kradnij, nie zabijaj, kochaj” zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej finałowego odcinka drugiego sezonu programu kulinarno – podróżniczego „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”, emitowanego na antenie TVP2.

fot. materiały promocyjne

 

Nowe utwory zespół zarejestrował w jednym ze studiów w rodzinnej Legnicy. – “Tym razem nie zaprosiliśmy na sesję żadnych gości. Po prostu uznaliśmy, że poradzimy sobie świetnie we własnym gronie. Postanowiliśmy wydać EP, a nie pełny album, gdyż nie chcieliśmy czekać do zimy z wypuszczeniem czegoś nowego, a nie wszystkie pomysły, nad którymi pracowaliśmy zostały ukończone w stu procentach” – mówi wokalistka i współkompozytorka „V5” Michalina Maruniak. Chwytliwe melodie, niebanalne teksty, trochę „ejtisowych” klimatów, charakterystyczny wokal – to najważniejsze składniki Kminkowego stylu AD 2019.

Kminek to trio: Michalina Maruniak – wokalistka i współkompozytorka repertuaru; Jerzy Delwo – gitara basowa, teksty, muzyczny „mózg” zespołu oraz Paweł Zając – gitary. “W tym męskim gronie na ogół to ja jestem ogniem, Jurek – wodą, a Paweł – wiatrem lub falą. Taka z nas dobrana ekipa! Zawsze nas to zaskakuje: jak myśmy się odnaleźli? Rozumiemy się fajnie i bez słów” – podkreśla wokalistka zespołu. W koncertowym składzie grupę wspomagają gitarzysta Arek Halikowski – gitary, Adam Rorat – instrumenty klawiszowe oraz perkusista Paweł Kurek.

Kminek – “V5” [RECENZJA]

 

Leave a Reply