Nowy singiel “Rozpal ogień” zespołu SORS [PREMIERA]

15 lutego 2020 roku miała miejsce premiera nowego singla i teledysku zespołu SORS. Utwór zatytułowany “Rozpal ogień” promuje debiutancką płytę grupy.

Płyta SORS zawiera 12 kompozycji i została nagrana w styczniu 2019 roku w Nebula Studio w Warszawie. Utwór „Rozpal ogień” jest trzecią propozycją zespołu, udostępnioną w sieci.

fot. materiały promocyjne

 

 

Jak mówi wokalistka Milena Strońska: „Utwór „ROZPAL OGIEŃ” powstał spontanicznie, jako ostatnia piosenka zamykająca materiał na płytę. Jej charakter jest zupełnie inny od pozostałych 11 kompozycji zarejestrowanych na płycie. Myślę, że Was zaskoczy.”

SORS – to projekt, który zrodził się poza granicami kraju, w Wielkiej Brytanii. W jego skład wchodzą muzycy: Milena Strońska – wokal, Bartosz Gorzkiewicz – perkusja, Grzegorz Noras – gitara, Kamil Zięba – gitara basowa.

Muzykę zespołu wyróżniają proste, gitarowe brzmienia oraz ciekawe, pełne emocji aranżacje utworów. Całość spina ze sobą ciepła i mocna barwa głosu wokalistki – Mileny Strońskiej. Zespół planuje premierę pierwszego debiutanckiego krążka wiosną 2020 roku. Płyta została zatytułowana „SORS” – z jęz. węgierskiego „los”, inaczej – droga, z jęz. ang. Source, czyt.[SORS] to „źródło”. SORS – drogą do źródła.

Kompozycje na płytę powstawały jeszcze przed 2016 rokiem w Wielkiej Brytanii. Pierwsze muzyczne propozycje i aranżacje utworów wykonał Bartosz Gorzkiewicz – perkusista zespołu SORS, do którego wkrótce dołączył gitarzysta – Grzegorz Noras. Grzegorz jest autorem tekstów do wielu piosenek, które znalazły się w albumie. W 2016 roku do zespołu dołączyli: Milena Strońska – wokalistka oraz Kamil Zięba – basista. Milena Strońska dodała od siebie „charyzmatyczny głos”, kilka świeżych tekstów oraz samodzielnie skomponowanych melodii.

Finalnie krążek SORS zawiera 12 utworów, które powstawały w studio w Wielkiej Brytanii. W styczniu 2019 roku, członkowie zespołu wrócili z Wielkiej Brytanii i od tamtej pory na stałe zamieszkali w Warszawie. Materiał płytowy został zarejestrowany w styczniu 2019 roku w Nebula Studio w Warszawie. Realizacją nagrań zajmował się Tomasz Stołowski, natomiast mixem i masteringiem – Maciej Karbowski. Za produkcję odpowiada Bartosz Gorzkiewicz oraz Maciej Karbowski.

Obecnie w sieci możemy posłuchać dwóch utworów:

„ZA NAMI” to pierwszy singiel promujący nadchodzącą płytę zespołu. Jego premiera miała miejsce 30 sierpnia 2019. Utwór ten to niewątpliwy zastrzyk pozytywnej energii dla każdego słuchacza.

„NIE DOTYCZY” ukazał się w sieci 20 września 2019 roku i jest drugim singlem promującym płytę SORS. Na płycie pojawili się również goście.

W utworze „Ostatni raz” zagrał Maciej Karbowski – gitarzysta znany z zespołu Tides from Nebula. W pozostałych utworach na instrumentach klawiszowych akompaniował zespołowi Krzysztof Buzow, który swoim kunsztem dodał wdzięku i wyrazu muzycznym kompozycjom. Zespół zagrał wiele koncertów w Wielkiej Brytanii oraz w Polsce, jednocześnie wspierając lokalną społeczność.

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply