MAN’iek prezentuje bluesowy utwór “Wołanie”

“Wołanie” w wykonaniu duetu MAN’iek to pierwsza zapowiedź bluesowego projektu, którego płyta ukaże się nakładem SP Records.

To utwór, który odnosi się do tradycji muzyki bluesowej w Polsce. Nieprzypadkowe będą więc skojarzenia z Tadeuszem Nalepą i zespołem Breakout. W głosie wokalisty jest rasowa, typowa dla tego gatunku muzycznego zadziorność. W podtekście muzycznym znajdziemy pewną psychodelię, która uwalnia się w bardzo nośnych i charakterystycznych zaśpiewach. Jeśli czerpać, to od najlepszych, jeśli tworzyć to z własnym pomysłem na taką muzykę. MAN’iek przekazuje nieśmiertelną jakość rasowego bluesa, ale dodając mu odrobinę dzisiejszej świeżości.

fot. materiały promocyjne

MAN’ iek (duet Marian Macioł / Tomek Szczęsny) to autorski projekt, spojrzenie na świat w bluesowym wymiarze i współczesnej estetyce. Marian Macioł akustyk, muzyk, gitarzysta, przyjaciel i dobry duch środowiska bluesowego w autorskim i bardzo osobistym wymiarze. Marian Macioł gitarzysta, wokalista, ale przede wszystkim akustyk, legenda koncertowych brzmień lat 90, min zespołów Dżem czy w późniejszym czasie Cree.

Marian Macioł to także prawdziwa kopalnia różnych branżowych historii, swego czasu nagłaśniał Tinę Turner i ZZTop, a Lecha Janerkę w wojsku namówił do gry na basie. Część z tych historii od lat już krąży po Polsce, inne zostaną dopiero odkryte przez szerszego odbiorcę w związku z planowaną książką i wydawnictwem.

„Wołanie” (aut. Tomek Szczęsny/ Marian Macioł) to pierwsza zapowiedz całej płyty.

 

Jedna odpowiedź do “MAN’iek prezentuje bluesowy utwór “Wołanie””

Leave a Reply