Dawid Podsiadło, Ryfa Ri i Vito z Bitaminy gośćmi na nowej płycie Pauliny Przybysz

Paulina Przybysz ogłosiła gości, którzy pojawią się na albumie “Odwilż”. Mowa o Dawidzie Podsiadło w utworze „Dobrze”, Ryfie Ri w „XX” i Vicie z Bitaminy w „Minimalizmie”.

Vito o współpracy z Pauliną Przybysz:
Przybysz z Kosmosu… lubię kiedy krzyżują nam się nasze kosmiczne szlaki. Po każdej współpracy z Pauliną – czy to występy na żywo, nagrania lub udział w teledyskach czuję, że jestem o krok dalej. Ona wie, że się stresuję, bo nie wszystko umiem, ale jej spokojne spojrzenie mówi: „nie bój d…, wszystko będzie dobrze!”.

fot. materiały prasowe

20.02.2020 nadejdzie „Odwilż”, czyli druga solowa płyta Pauliny Przybysz. Zbiór utworów został stworzony przez artystkę zimą 2018/2019 roku na poddaszu małej pracowni w lesie, z widokiem na drzewa uginające się pod czapami śniegu, a potem skraplające się w słońcu.

Paulina Przybysz tradycyjnie tworzyła muzykę przy współpracy z młodymi zdolnymi producentami jak Vito i Amar ze składu Bitamina, Paweł Stachowiak (Kroki, EABS), Marek Pędziwiatr, Spisek 1 (Night Marks, EABS), Adam Kabaciński, Max Psuja. Na płycie usłyszymy także bębny Wiktorii Jakubowskiej. Za brzmienie albumu „Odwilż”, podobnie jak przy „Chodź Tu” czy nagraniach Rity Pax, odpowiada Jacek Antosik.

Po raz pierwszy w dotychczasowej historii swoich wydawnictw, Paulina Przybysz zdecydowała się na słowa w całości napisane przez nią w języku polskim. Na płycie znajdziemy klasyczne strumienie świadomości o tematyce społecznej, duchowej, futurystycznej, romantycznej i intymnej. Gatunek muzyczny? You name it!

 

Jedna odpowiedź do “Dawid Podsiadło, Ryfa Ri i Vito z Bitaminy gośćmi na nowej płycie Pauliny Przybysz”

Leave a Reply