Dorota Osińska ujawniła datę premiery nowej płyty i singiel “Bliscy nieznajomi”

Dorota Osińska ani na chwilę nie zwalnia tempa przed premierą nowej płyty. Właśnie wypuściła kolejny singiel. Utwór nosi tytuł “Bliscy nieznajomi” i jest już dostępny w serwisach cyfrowych oraz na YouTubie.

Piosenka “Bliscy nieznajomi” to trzeci utwór z nadchodzącej piątej płyty artystki. Wcześniej światło dzienne ujrzały single “Krótki sen” oraz “Hibernacja”. Wiemy już, że nowy album Doroty Osińskiej będzie nosił tytuł “Cześć, to ja” a jego premiera została zaplanowana na 7 lutego 2020 roku.

fot. materiały prasowe

Jak zapowiedziała sama artystka, “Cześć, to ja” będzie najbardziej autorskim spośród wszystkich jej dotychczasowych albumów. Każdy tekst na tę płytę oraz muzykę do każdego z utworów Dorota Osińska napisała sama.

Będzie to jednocześnie jej najbardziej intymne i refleksyjne wydawnictwo, na którym nareszcie znalazły się wszystkie te dźwięki, które przez kilka lat czekały na to, aby artystka ułożyła je właśnie w te piosenki.

Wiele z nich to piękne i wzruszające ballady, za które fani Osińską pokochali. Po raz pierwszy jednak będą mogli usłyszeć Dorotę wykonującą utwory folkowe oraz takie, które sięgają nawet do muzyki country oraz bluegrass. Te inspiracje zaczęły bowiem odgrywać coraz większą rolę w jej twórczości.

Na ten sam dzień został zaplanowany koncert premierowy w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury. Wszystkie szczegóły wraz z informacją o biletach znajdują się na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/466617200687856/.

 

Leave a Reply