Premiera najnowszego singla Bartka Królika

Bartek Królik prezentuje trzeci singiel zatytułowany “Ręka”, będący częścią jego nadchodzącego, solowego albumu “Pan od Muzyki”. Całego krążka będziemy mogli posłuchać na wiosnę 2020.

Singiel “Ręka” to energetyczna odsłona Bartka Królika. Tekst napisał sam artysta we współpracy z Szałowym Piotrkiem, a o zachęcający do dobrej zabawy beat zadbał DrySkull.

fot. z archiwum artysty

Do piosenki powstał teledysk, zrealizowany we współpracy z Mortvideo. W klipie nie zabrakło oryginalnych kreacji takich jak ręcznie malowany fartuch z Kuta House czy kultowych klapek Kubota. O stylizacje zadbała Karolina Królik – żona artysty, która również wystąpiła w klipie.

Klipy, tak jak okładki singli zaprojektowane przez polskiego artystę – Roberta Kutę, są spójne kolorystyczne. W przypadku Ręki dominuje biel.

Fani artysty dołączają do akcji na Instagramie pokazując nam jak dobrze się bawią i kręcą ręką do najnowszego singla Bartka Królika. Aby znaleźć się na relacji IG artysty wystarczy opublikować wideo i dodać #BartekKrólik oraz oznaczyć @bartekkrolik.

Bartek Królik – wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista. Trzykrotny laureat muzycznej nagrody Fryderyk – w 2004 roku za nagranie Sistars Sutra i w 2005 roku za nagrania Sistars My Music oraz Inspirations. Wraz z zespołem Sistars został dwukrotnym laureatem MTV European Music Award w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca w 2004 oraz 2005 roku. Bartek Królik debiutuje z solową płytą z gatunków soul/pop/funk.

Współzałożyciel i członek grupy Sistars w latach 2001-2012. Współtworzy z Markiem Piotrowskim zespół o nazwie Spoken Love oraz duet producencki o nazwie Plan B. Od roku 2007 jest członkiem zespołu Łąki Łan, a od 2008 roku występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej.

Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Bracia, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Blenders, Wojtek Pilichowski, Grzech Piotrowski, Tede, Numer Raz, O.S.T.R., Poluzjanci, Sokół i Pono, Marina Łuczenko, Ania Szarmach. Koncertował na większości polskich festiwali muzycznych, takich jak: Pol’and’ Rock Festival, Open’er Festival, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwal Sopot oraz na drugim co do wielkości festiwalu jazzowym na świecie – Montreux Jazz Festival w Szwajcarii.

 

Leave a Reply