“Zima” drugim singlem zespołu DIULI z Martyną Pawłowską

“Zima” to druga propozycja z cyklu “live session” zespołu DIULI, za którym stoi Martyna Pawłowska. Jednocześnie utwór jest zapowiedzią debiutanckiej płyty, nad którą grupa obecnie pracuje.

fot. Rafał Rudzki – Vintage Session

Martyna Pawłowska jest ćwierćfinalistką ósmej edycji programu The Voice of Poland, gdzie brawurowo wykonała m.in. piosenki “Gołębi puch” Lombardu i “What About Us?” z repertuaru Pink.

Wokalistka pochodzi z Biskupca – miasto na Warmii. Na co dzień czynnie wykonuje zawód muzyka. Teraz intensywnie pracuje z zespołem DIULI nad premierowym albumem. Utwór “Wczoraj”,  będący pierwszym singlem, a także najnowsza “Zima”  zostały zarejestrowane na żywo w ogrodzie Martyny.

“Zima” to oszczędna, ale przez to niezwykle klimatyczna propozycja. Starannie poprowadzona linia melodyczna ujmująco uzupełnia się z delikatnie zaprezentowanym głosem wokalistki. Dużo w tej kompozycji przestrzeni i łagodnego brzmienia, które nasycają płynące dźwięki pięknymi barwami. Głos Martyny staje się tutaj jednym z bardziej urzekających instrumentów. Swobodne nabieranie tempa tworzy coraz mocniejszy charakter tego utworu. Jego chłodna indie-popowa forma doskonale oddaje ducha “Zimy”. Ta piosenka jest jedną z ciekawszych, jakie pojawiły się na polskim rynku muzycznym w ostatnim czasie. Warto posłuchać, bo można się zakochać.

Kiedyś Kasia Stankiewicz solowo podążała tą drugą (kto pamięta utwór “Marzec”?). Diula stworzyła jednak bardziej magiczny nastrój.

Za wszystkie live sesje i mix/master odpowiedzialny jest Mateusz Michalik

“Moją autorską twórczość piszę w języku polskim. Utwory, które można już usłyszeć pochodzą z “live sesji” nagranej w moim ogrodzie z zespołem DIULI. Za jakiś czas pojawi się jeszcze trzeci, ostatni już singiel. Zajmuję się muzyką zawodowo i w końcu odważyłam się wypuścić autorskie utwory, a także zarejestrować je z moją grupą na krążku.” – jak informuje wokalistka

 

Skład zespołu DIULI:

Piotr Bogutyn: gitara

Michał Burzymowski: gitara basowa

Błażej Gawliński: perkusja

Damian Pietrasik: instrumenty klawiszowe

Kacper Stolarczyk: gitara

 

fot. Rafał Rudzki – Vintage Session

Leave a Reply