55-lecie zespołu Czerwone Gitary i nowy teledysk “Rock&Roll”

3 stycznia minęło 55 lat od rozpoczęcia działalności zespołu Czerwone Gitary. Z tej okazji zespół zaprezentował animowany teledysk do nowej piosenki “Rock&Roll”.

Jak podają źródła 3 stycznia 1965 roku w kawiarni Crystal w Gdańsku Wrzeszczu, między godziną 11:00 a 14:30 została powołana do życia grupa muzyczna Czerwone Gitary. Pierwszy skład zespołu stanowili: Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski.

fot. materiały promocyjne

W dniu 55. rocznicy powstania Czerwone Gitary wypuściły animowany teledysk do premierowego utworu “Rock&Roll”.

“Razem z piosenką przeniesiemy się na parę chwil do sopockiego NON – STOP-u – kultowego miejsca muzycznych lat 60., gdzie rozpoczęła się kariera zespołu. Występ na tej scenie, był marzeniem wszystkich solistów i zespołów rockowych tamtego okresu. Czerwone Gitary głosząc hasło ‘Gramy i śpiewany najgłośniej w Polsce’, przez dwa lata były gospodarzem NON STOP-u  – i ten fragment historii Zespołu, pokazany został w sposób, jakiego w opowieściach o Czerwonych Gitarach jeszcze nie było!!!” – jak informują Czerwone Gitary

Obecnie Czerwone Gitary tworzą Jerzy Skrzypczyk (perkusja, wokal), Mieczysław Wądołowski (gitara, wokal), Arkadiusz Wiśniewski (bas, wokal), Dariusz Olszewski (gitara, wokal) oraz Marek Jabłoński (gitara).

Dotychczasowy dorobek artystyczny zamyka autorska płyta “Jeszcze raz” (2015) i koncertowa “Symfonicznie” (2015).

Muzyka – Jerzy Skrzypczyk Słowa – Łukasz Kleszowski

 

Leave a Reply