Eurowizja 2020 – polski reprezentant zostanie wyłoniony w programie “Szansa na sukces”

TVP ujawniła, że reprezentant Polski na Eurowizję 2020 zostanie wybrany w programie “Szansa na sukces”. Uzasadnieniem jest fakt, że w ten sposób wyłoniono Viki Gabor do konkursu Eurowizji Junior 2019, która wygrała ten konkurs.

Konkurs Eurowizji 2020 odbędzie się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie.

W 2019 r. grupa Tulia została wyłoniona polskim przedstawicielem w głosowaniu wewnętrznym.

fot. materiały promocyjne

Teraz postanowiono powrócić do krajowych eliminacji, ale zostaną one przeprowadzone w programie “Szansa na sukces” (w dniach 2-23 lutego). Prowadzącym programu jest Artur Orzech, stały komentator konkursów Eurowizji.

 

W pierwszym etapie wyłonieni zostaną uczestnicy (casting na podstawie zgłoszeń, kwalifikacji dokona Komisja Konkursowa wybrana przez TVP), którzy wezmą udział w trzech odcinkach specjalnych. Zwycięzcy odcinków zmierzą się w finale podczas którego wyłoniony zostanie polski reprezentant na Eurowizję.

Zwycięzców poszczególnych odcinków wybierze trzyosobowe jury w składzie wybranym przez producenta. Zgodnie z regulaminem uczestnicy zostaną poinformowani o tym, którego wokalisty lub zespołu utwory będzie wykonywał.

TVP zastrzega sobie możliwość przyznania tzw. “Złotego Biletu”, czyli prawa uczestnictwa w finale. W ostatnim etapie uczestnicy wykonywać będą utwór z repertuaru gwiazdy odcinka (ale nie ten sam, którym uczestnik wygrał odcinek) oraz swoje eurowizyjne propozycje. Finał oceniany będzie przez widzów w głosowaniu SMS oraz jury.

 

Leave a Reply