“Plastikowy Świat”, czyli drugi singiel duetu Kozyrska x Sieczak

Kozyrska x Sieczak to duet, który łączy w swojej twórczości wpływy rocka, indie, popu oraz muzyki alternatywnej. Zespół powstał w drugiej połowie 2018 roku w Gdańsku. Tworzy go Joanna Kozyrska-Sieczak odpowiedzialna za teksty i melodię oraz Maciej Sieczak odpowiedzialny za kompozycję, aranżację oraz produkcję muzyczną. Poznajcie ich najnowszy singiel “Plastikowy Świat”.

W utworze wykorzystano fragment tekstu utworu zespołu Maanam “Szare Miraże”.

fot. Paulina Wielewicka

Dla duetu duże znaczenie ma przekaz. Już sam tytuł wskazuje miejsce, w którym znalazł się współczesny świat. Pod przykrywką pięknych zdjęć na Instagramie, kryją się prawdziwe problemy. Czytelnie nakreślone słowa nie zbliżają się w stronę pretensjonalności. Joanna Kozyrska-Sieczak ma niewątpliwą umiejętność opisywania pewnych sytuacji w sposób prosty, rzeczowy i niewymuszony. Nie bez znaczenia jest melodia piosenki niesiona na charakterystycznym brzmieniu gitarowym. Muzyczna swoboda oparta została na rockowej przystępności. Gdzieś pomiędzy piosenkową lekkością, a bardziej alternatywną niezwyczajnością powstał całkiem udany utwór.

Pod koniec 2018 roku duet przygotował pierwsze nagrania demo, z którymi wziął udział w konkursach i przeglądach muzycznych „Będzie Głośno!” Polskiego Radia Czwórka, a także w konkursie piosenki 8 Festiwalu Wschody w Lublinie. Latem 2019 roku zespół wszedł do studia Tall Pine Records, gdzie podczas trwającej trzy dni sesji nagraniowej zarejestrował cztery utwory, z których dwa zostały wybrane jako single mające na celu promocję duetu.

Pierwszy z nich „Czuj Się Dobrze Z Tym” ukazał się 7 października na kanale YouTube oraz mediach społecznościowych grupy. Pod koniec października singiel został zaprezentowany w radiu Czwórka w ramach audycji „Będzie Głośno!”. 8 listopada utwór miał swoją premierę w platformach streamingowych.

Do drugiego singla zatytułowanego „Plastikowy Świat” zespół nakręcił klip, który został zaprezentowany 1 grudnia. Wcześniej utwór gościł przedpremierowo w audycji Marka Cegielskiego „Muzyczna Strefa Radia Gdańsk”. 6 grudnia singiel zadebiutował w serwisach streamingowych.

Na koniec stycznia 2020 roku zespół ma zaplanowaną kolejną sesję nagraniową podczas której zarejestrowane zostaną utwory na pełnowymiarowy album. Kozyrska x Sieczak planuje wydanie debiutanckiej płyty w drugiej połowie 2020 roku.

Aktualne duet zajmuje się przygotowaniami do sesji nagraniowej, intensywną promocją w sieci, a także przygotowaniem do występów na żywo w 2020 roku.

https://instagram.com/kozyrskaxsieczak

https://facebook.com/kozyrskaxsieczak

 

 

Leave a Reply