“Mermaid” – drugi album zespołu Aleksandra Kutrzepa Quartet

,,Mermaid” to drugi album zespołu Aleksandra Kutrzepa Quartet. Muzyka kwartetu łączy w sobie elementy współczesnego jazzu z muzyką ilustracyjną. Synteza obu tych nurtów z elementami free jazzu pełnego nieograniczonej przestrzeni, zabierze słuchaczy w podróż do świata wyobraźni autorów.

fot. materiały promocyjne

Płyta zawiera 7 kompozycji. Podobnie jak w przypadku pierwszego albumu każdy utwór jest odrębnym obrazem muzycznym.

Ideą jest “malowanie muzyki” dźwiękiem i wyobraźnią. Harmonia muzyki, emocji i wrażeń. Przestrzeń, bezkres, nieoczywistość, wrażenia kolorystyczne to określenia najlepiej opisujące album i jego twórców. Charakter płyty dodatkowo podkreślają zaproszeni goście. Podobnie jak w przypadku debiutanckiego albumu w nagraniach wzięła udział Anna Gadt. W jednym z utworów usłyszymy również pianistę – Miłosza Bazarnika.

Album został zerejstrowany w studio Sound Control

Realizacja, Mix, Mastering: Robert Kutrzepa

Projekt okładki : Anna Ewa Jarosz

 

Aleksandra Kutrzepa Quartet:

Aleksandra Kutrzepa – Skrzypce

Bartłomiej Garczyński – Gitara

Michał Studniarek – Bas

Robert Kutrzepa – Perkusja

Gościnnie: Anna Gadt – Wokal Miłosz Bazarnik – Fortepian

 

Zespół Aleksandra Kutrzepa Quartet powstał w grudniu 2015 roku. Członkowie zespołu są absolwentami Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Instytutu Muzyki na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Lublinie.

Repertuar zespołu składa się z autorskich kompozycji łączących elementy współczesnego jazzu i free jazzu z muzyką ilustracyjną. Przez długi czas zespół pracował nad wspólnym brzmieniem, które odgrywa dla każdego z członków priorytetową rolę, a kreowane jest dzięki niekonwencjonalnemu wykorzystaniu elektroniki wspierającej barwę akustycznych instrumentów.

W maju 2018 roku ukazał się debiutancki album zespołu: „Impressions”, który trafił w grudniu 2018 roku na listę SUBIEKTYWNA PIĄTKA – najlepsze albumy 2018: polskie debiuty wg Krzysztofa Komorka. W plebiscycie podsumowującym rok 2018, album ,,Impressions” zajął 4. miejsce w kategorii ,,POLSKA JAZZOWA PŁYTA ROKU” (Plebiscyt JazzPRESS oraz Radio JAZZ.fm)”.

Zespół Aleksandra Kutrzepa Quartet prowadzi obecnie aktywną działalność koncertową, a także bierze udział w licznych festiwalach w Polsce i Europie. W roku 2019 roku liderka zespołu znalazła się na liście 13 najlepszych skrzypków jazzowych w Polsce wg. Jazz Forum. 25 października 2019 roku ukazał się drugi album zespołu zatytułowany “Mermaid”.

Oficjalna strona artysty:
https://www.facebook.com/aleksandrakutrzepaquartet
Spotify:
https://open.spotify.com/artist/1Wp5LDo775HvYkfm5e34w6?si=Qfl6uXh_R8qJYmkUcMbmQw
Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCie9eS8s8EdJ38hADJmZg4w

 

Leave a Reply