“Breathin” w interpretacji OS.SO

OS.SO publikuje pierwsze nagranie w ramach leśnych sesji – własną interpretację utworu „Breathin” Ariany Grande. To nieco inna, zaskakująca odsłona tej piosenki.

OS.SO udało się wydobyć z tego utworu większą emocjonalność. Przepuszczając kompozycję przez własną wrażliwość udało nadać się jej bardziej spokojnego wymiaru. Charakterystyką nowej interpretacji jest jej oszczędna forma. Artystka obudziła w tej piosence większą duchowość, a także namiastkę specyficznej dla własnej twórczości poetyki. Warto odnieść ten utwór do debiutanckiej EP wokalistki, o której pisaliśmy tak – “To takie okruchy chłodnej, ale jakże wytrawnej muzyki.”

Nawet interpretacja cudzego utworu wychodzi OS.SO nadzwyczaj sprawnie, dostarczając “Breathin” należytej porcji świeżego powietrza. Przez to dostaliśmy coś więcej niż tylko zwykły cover. Dzięki artystce powstała artystyczna mini etiuda muzyczna, czyli coś totalnie popisowego i charakterystycznego jeśli chodzi o całokształt twórczości OS.SO.

fot. okładka singla

6 grudnia OS.SO zaprezentowała swoją wersję przeboju amerykańskiej ikony pop, rozpoczynając jednocześnie cykl wykonań zatytułowanych forrest sessions. Leśne sesje to nagrania zarejestrowane w otwartych przestrzeniach, między drzewami – z dala od miejskiego zgiełku.

OS.SO (Zuzanna Ossowska) to kompozytorka, autorka tekstów, multinstrumentalistka. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (tradycyjnych indonezyjskich metalofonach i idiofonach), śpiewa. Tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią.

W sierpniu 2018 roku ukazała się debiutancka EP OS.SO, dostępna w streamingu i w formie CD, a promujący płytę singiel OS.SO „Excuses” został wydany przez firmę Kayax w projekcie dla młodych artystów My Name is New. Teledysk do „Excuses” znalazł się także na oficjalnym kanale You Tube wytwórni.

W 2020 ukaże się pierwszy długogrający album artystki, premierę singla zapowiadającego wydawnictwo zaplanowano na styczeń.

Twórczość OS.SO to nastrojowe brzmienia, intymne opowieści, wprowadzające w melancholijny, pełen zadumy świat. Nieoczywista rytmika łączy się tu z melodyjnym wokalem, a całość dopełniają teledyski, inspirowane filozofią, literaturą i sztuką. Wszechstronność, spojrzenie na rzeczywistość z różnych perspektyw i synkretyzm to klucze do tych muzycznych historii.

Strona internetowa: https://www.ossomusic.com/
Facebook: https://www.facebook.com/OSSOmusic/
Instagram: https://www.instagram.com/ossomusics/
Spotify: OS.SO on Spotify

 

Dodaj komentarz