Wspólny utwór Jetlagz i PRO8L3M

Na tę współpracę fani zespołów czekali zapewne od dawna. Do sieci trafił klip będący efektem pierwszej współpracy Jetlagz i PRO8L3M. “Mieć i nie mieć” to dynamiczny kawałek opowiadający o zajawce na eksplorowanie otaczającej nas rzeczywistości.

Nieprzypadkowo, gdyż projekt ten wiąże się ze wspólną podróżą i przygodą artystów. Klip do “Mieć i nie mieć” w reżyserii Piotrka Matejkowskiego powstał podczas wspólnego wyjazdu do Hawany, na Kubie i ukazał miasto oraz jego kulturę w zupełnie nowym zwierciadle. Materiał jest już dostępny na kanale nigdystopTV YouTube.

fot. okładka płyty

Wspólny numer Jetlagz i PRO8L3M był tylko kwestią czasu. Przedstawiciele obydwu zespołów znają i przyjaźnią się od lat, a swoje projekty wydają razem pod szyldem Rap History Warsaw Records. Do tej pory słuchacze mogli wychwycić w kawałkach PRO8L3M, co najwyżej sample i cuty JWP, a nareszcie otrzymali pełny kawałek stworzony dzięki pierwszemu połączeniu sił w studio.

Track wyprodukowany przez Steeza może zaskoczyć zarówno w warstwie muzycznej, jak i lirycznej. “Mieć i nie mieć” to przede wszystkim wypadkowa zajawek związanych z podróżami i potrzebą odcięcia się od ciągłego przebodźcowania przez otaczający nas świat. Dlatego artyści wspólnie wyruszyli w podróż do świata, gdzie rzeczywistość jest zgoła inna, a czas pozornie stanął w miejscu i biegnie w zupełnie innym tempie. PRO8L3M i Jetlagz udali się na Kubę, aby odkryć nieznane oblicze Hawany odbiegające od tego, co znamy z turystycznych widokówek ze starymi samochodami,

Utwór “Mieć i nie mieć” zagościł na świeżo wydanym albumie “Szum” Jetlagz.

Leave a Reply