Teledysk do utworu “Sleep Safe and Warm” zespołu Wojtek Mazolewski Quintet

Wojtek Mazolewski Quintet w Mikołajki zaprezentował premierowy klip do legendarnego utworu „Sleep Safe and Warm” (Rosemary’s Baby),który promuje najnowszy album zespołu z nowymi interpretacjami utworów Krzysztofa Komedy, zatytułowany „When Angels Fall”. Premiera albumu już 13 grudnia.

Zespół przygotowywał się do nagrania tego albumu przez trzy lata. Sam Wojtek Mazolewski tak opisuje prace nad albumem:

Przygotowując się do tej płyty czytałem nuty Komedy, książki i wspomnienia o nim, spotykałem się z ludźmi, którzy go znali i odwiedzałem miejsca, gdzie mieszkał – od Poznania po Los Angeles. Chciałem poczuć kim był i jak żył Krzysztof Komeda. To wszystko wzbogaciło ten projekt o świadomość, uczucia i emocje i powoli przynosiło efekty. 

To płyta o życiu i śmierci, o przemijaniu i nietrwałości wszystkich rzeczy, a jednocześnie o radości i pięknie świata.”

Na albumie znalazło się wiele ciekawych interpretacji utworów Krzysztofa Komedy. Jest rytmiczna wersja utworu „Roman II”, pochodzący z filmu „Nóż w wodzie, pulsująca niemal klubowa wersja „Bariery” – stworzona z melancholijnego oryginału. Znany z orkiestrowego nastroju „Le Depart” z filmu „Start”, został zmieniony w balladę, jest też tętniący życiem utwór „Memory of Bach” i groove’owy „Ja nie chcę spać”.

Okładkę albumu zaprojektował Rosław Szaybo – wieloletni przyjaciel Krzysztofa Komedy i autor okładki legendarnej płyty Astigmatic (oraz m.in. Judas Priest British Steel i The Clash The Clash).

Jestem bardzo szczęśliwy, że Rosław zrobił to dla nas, tworząc w ten sposób artystyczną klamrę. – mówi Mazolewski – Dziękuję mu także za to, że obdarował mnie przyjaźnią i wzbogacił o wiele wspaniałych historii – również o Krzysztofie Komedzie, których nie przeczytacie w książkach, ale usłyszycie na tej płycie”. –  Wojtek Mazolewski.

Album zdobią zdjęcia Artura Rawicza i Eweliny Eris Wójcik.

Klip do utworu „Sleep Safe and Warm” – pochodzący z filmu „Rosemary’s Baby” – wyreżyserował Krzysztof Komander.

 

Leave a Reply