Zespół The Freuders z premierowym singlem “Hannibal” i zapowiedzią płyty

29 listopada swoją premierę miał singiel warszawskiego zespołu The Freuders pt. “Hannibal”. Nowy utwór zapowiada płytę “Warrior”, która ukaże się na początku marca 2020 roku.

fot. Piotr Chmolowski

Długogrająca płyta będzie zawierała 9 utworów w języku angielskim, które na tle dotychczasowych wydawnictw wyróżniać się będą jasnym brzmieniem i melodyjnymi refrenami. Całość została zarejestrowana w lipcu 2019 roku w Nebula Studio.

Nowy utwór pokazuje zdecydowany rozwój zespołu. Tym razem jazgotliwe gitary zostały bardziej uporządkowane, chociaż wciąż ich gęste brzmienie stanowi sedno muzyki The Freuders. Pojawia się za to bardziej melodyjna rytmika, która toruje drogę charakterystycznemu refrenowi. W ich muzyce wciąż słychać rockową zuchwałość, ale podaną w bardziej komunikatywny sposób. Dzięki temu “Hannibal” staje się godną uwagi propozycją, która zasługuje na to, żeby dotrzeć do szerszego grona słuchaczy. Już teraz wiadomo, że warto czekać na cały album!

The Freuders to składający się z czterech muzyków warszawski zespół. W jego skład wchodzą: Tymon Adamczyk (wokal, gitara), Olek Adamski (gitara), Maciej Witkowski (bas) oraz Piotr Wiśnioch (perkusja).

Zespół The Freuders ma już na swoim koncie dwupłytowy debiut “7/7” (wydany nakładem wytwórni Fonografika) oraz trzy EPki – ostatnia, “Omniform”, z marca 2018. Wszystkie dotychczasowe wydawnictwa dostępne są na platformach streamingowych Spotify, TIDAL, Deezer, Apple Music oraz YouTube.

Zespół został także ogłoszony – obok solowego projektu Arkadiusza Jakubika – jako jeden z dwóch pierwszych wykonawców przyszłorocznej edycji Cieszanów Rock Festiwal! Kolejne koncerty pozostają jeszcze tajemnicą, ale zespół nie ma zamiaru próżnować w 2020 i w planach jest ogłoszenie jeszcze większej liczby koncertów niż w latach ubiegłych.

Facebook: https://www.facebook.com/thefreuders/

Instagram: https://www.instagram.com/thefreudersofficial/

Website: www.thefreuders.com

 

Album: WARRIOR (LP) – premiera marzec 2020
Nagranie: Nebula Studio
Mix & Master: Jacek Miłaszewski

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply