Świąteczna płyta Marcina Wyrostka

„Harmonia Świąt” – taki tytuł nosi najnowszy świąteczny album akordeonisty Marcina Wyrostka. To znane wszystkim kolędy i pastorałki w nowej odsłonie – zarówno radosne, energiczne aranżacje w klimacie góralskim czy latynoskim, jak nastrojowe ballady.

Tak o płycie mówi Marcin Wyrostek:
„W moim rodzinnym domu w Jeleniej Górze najważniejszą tradycją Świąt Bożego Narodzenia było wspólne kolędowanie. Moje wspomnienia z dzieciństwa oraz koncert kolędowy, który graliśmy w Katowicach były inspiracją do wydania świątecznej płyty. Niech ta płyta stanie się inspiracją do wspólnego kolędowania. Do płyty dołączam śpiewnik z tekstami kolęd. Niech w Państwa domach zagości prawdziwa Harmonia Świąt!”

Kolędę „Wśród nocnej ciszy” nagrała 60 -osobowa rodzina Marcina Wyrostka. Głównym wokalistą albumu jest niezastąpiony, wcielający się w najtrudniejsze muzyczne role, Marcin Jajkiewicz. Nie zabraknie także znakomitych gości – wokalistów: Wioli Malchar-Moś i Daniela Orynicza-Cebuli. Na uwagę zasługuje autorski utwór Daniela Popiałkiewicza pt.: „Nikt nie może być sam”. Święta to czas spotkań, czas dobroci, dobrych uczynków – o tym jest piosenka. Wyjątkowym gościem na płycie jest także Michał Nowicki, młody akordeonista, który od pewnego czasu boryka się z ciężką, niezidentyfikowaną chorobą neurologiczną komplikującą jego codzienne czynności. Część dochodu z każdej sprzedanej płyty będzie przekazana Michałowi.

„Życzę wszystkim naszym słuchaczom „Harmonii Świąt”, aby ten magiczny czas, jakim są Święta Bożego Narodzenia, był wykorzystany jak najlepiej i najintensywniej podczas, jakże ważnych a ulotnych z perspektywy czasu, spotkań rodzinnych.”
Marcin Wyrostek

Tracklista:
1 Przybieżeli do Betlejem
2 Gore Gwiazda
3 Wśród nocnej ciszy
4 Jezus Malusieńki
5 Gdy śliczna Panna
6 Mizerna, cicha
7 Tryumfy
8 Lulajże Jezuniu
9 Gdy się Chrystus rodzi
10 Nie było miejsca dla Ciebie
11 W żłobie leży
12 Cicha noc
13 Mędrcy Świata
14 Hej, w dzień narodzenia
15 Nikt nie może być sam

 

Leave a Reply