Premierowy “HolyGram” zespołu OBRASQi

Zespół OBRASQi prezentuje premierowy utwór “HolyGram”, do którego powstał teledysk. To opowieść o tym, że każdy ma swój hologram, za którym kryje się prawdziwy obraz.

OBRASQi to trzy osoby tworzące muzykę do obrazów i obrazy do muzyki. Zespół tworzą Monika Dejk-Ćwikła – słowo (śpiew, teksty), Jarosław Bielawski (perkusja), Artur Wolski – muzyka (gitary, klawisze, loop).

fot. materiały prasowe

 

“HolyGram” to pierwszy singiel CD zespołu Obrasqi , który zawiera dodatkowo bonus w postaci dwóch innych utworów – “Dopowiedzenia” i “Nieobowiązkowe”.


Utwór posiada wciągający, nieco hipnotyczny klimat. Jego lekko narkotyczny nastrój staje się niezwykle charakterystyczny dla całej kompozycji. “HolyGram” umiejscawia zespół OBRASQi gdzieś w wyszukanym indie-popie. Alternatywna forma została jednak na tyle przystępnie podana, że nie mamy problemu z jej natychmiastowym przyswojeniem. Do tego intrygujący głos wokalistki Moniki Dejk-Ćwikły jest wymownym i jakże potrzebnym dopełnieniem tej intrygującej piosenki.


Oprócz własnych kompozycji zespół ma w swoim repertuarze covery A-Ha „Hunting High & Low” z polskim tekstem oraz „Nie czekaj” Barbary Wrońskiej, który to cover zdobył nagrodę II stopnia w konkursie “Bierz życie rogi” zorganizowanym przez Barbarę Wrońską i pewien Bank. Zespół ma także własny utwór o tym samym tytule którego fragment opublikowano na YouTube jako zapowiedź tego czym są OBRASQi.

Obrasqi czyli emocje w dźwiękach i obrazie, opowieść w muzycznej przestrzeni. Połączeni pasją wybieramy się we wspólną podróż z muzyką, słowem i obrazem.

Więcej o zespole znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/obrasqi/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCN57l_gQK72U1n11gSPouDsvfFb_bxdbvm5u-Xxn3r1WaR1SZjzKnXkluzvoqc677aU-OzQSacj0HQ

 

 

Leave a Reply