“Królik” – drugi singiel sedguya

sedguy prezentuje nowy singiel “Królik”. Warto wspomnieć, że poprzedni utwór “Słońce” został dostrzeżony przez projekt My Name Is New i znalazł się na kanale Kayaxu, a także na naszej playliście Spotify “Alternative dla poszukujących”.

Nowa propozycja artysty wydaje się mniej syntetyczna, za to więcej w niej poruszającej melodyjności. Kryje się tu również duża dawka melancholii, ale podana w przystępny sposób, pozwalająca na szybkie złapanie kontaktu z nienachalną kompozycją. Przemieszczając się gdzieś pomiędzy niedzisiejszą elektroniką, a przyjazną alternatywą dostaliśmy bardzo udany utwór. Pozornie zimna oprawa muzyczna złagodzona została ponownie ciepłym wokalem. Za to surowa część wizualna staje się już charakterystyczną cechą sedguya.

fot. materiały prasowe

sedguy czyli Piotr Kazimierczuk to jednoosobowy projekt muzyczny, który powstał na gruzach przeróżnych doświadczeń grania w zespołach. I choć niewiele jest rzeczy fajniejszych niż granie w zespole, czasem nachodzi potrzeba, żeby samemu sobie być sędzią, z nikim nie musieć iść na kompromisy i z nikim nie walczyć o dźwięki i słowa. Artysta sam komponuje, pisze teksty, wykonuje, a większości także produkuje swoje utwory.

W październiku 2019 roku sedguy wrzucił do sieci pierwszy singiel. Wybór padł na swobodnie płynący, ponadczterominutowy utwór “Słońce”.

Miesiąc później do sieci trafił “Królik” – melancholijny, który kontrastuje z dość luźnym i zdystansowanym lyric video, nagranym kamerą VHS. “Królik” został napisany i wyprodukowany w całości przez artystę. Za miks, podobnie jak w utworze “Słońce”, odpowiada Juliusz Kamil.

Śledź sedguya na:
FB: https://www.facebook.com/sedguymusic
Insta: https://www.facebook.com/sedguymusic
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCiz43khHTkvq9PO6dxhBi-Q?view_as=subscriber

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply