Dawid Podsiadło prezentuje utwór z PRO8L3M!

Dawid Podsiadło i PRO8L3M udostępnili wspólny utwór – remiks do piosenki „LIS”, która znalazła się na trzeciej płycie Podsiadły, wydanej w ubiegłym roku, „Małomiasteczkowy”.

Remiks utworu „LIS” autorstwa PRO8L3M znajduje się na reedycji płyty, zatytułowanej „Re: Małomiasteczkowy”. A już dziś można posłuchać utworu w serwisach streamingowych oraz kanale YouTube, gdzie piosence towarzyszy animacja.

fot. materiały promocyjne

PRO8L3M to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Od momentu debiutu w 2013 roku każde kolejne wydawnictwo zespołu przynosi platynowe płyty i elektryzuje coraz większe kręgi słuchaczy. Regularnie wyprzedając największe sale koncertowe w Polsce, PRO8L3M pozostaje jednym z fenomenów muzycznych ostatnich lat. Duet porusza i łączy odbiorców różnych gatunków – od hip-hopu po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami.

„Propozycję zrobienia remiksu przyjęliśmy bez wahania, bo „LIS” to kawał bardzo dobrej muzyki. Z oryginału, skomponowanego przez Bartka Dziedzica, wykorzystałem przepiękny motyw syntezatora łączący dwa ostatnie refreny oryginału, który pociąłem i potraktowałem jako sampel. Stawiając na brzmieniowy minimalizm i wyeksponowanie wokali, wokoło tej idei dobudowałem resztę brzmień, a Oskar dograł bardzo wyjątkową ósemkę. Muzyka powstała w Los Angeles, wokal zarejestrowaliśmy w Warszawie. Natomiast całość zmiksował i zmasterował nasz człowiek Piotrek Witkowski.” – mówi Steez83 z duetu PRO8L3M, producent nagrania.

Premiera płyty „Re: Małomiasteczkowy” odbyła się 29 listopada. Znajdują się na niej utwory z podstawowej wersji albumu, nagrania akustyczne, na żywo, nagrane w Tatrach, oraz remiksy.

Utwory akustyczne były ujawniane w serwisach streamingowych i na kanale YouTube artysty, jako zapowiedź trasy „Leśna muzyka”, która będzie pierwszą w pełni akustyczną w karierze Podsiadło. Wyprzedana trasa rozpocznie się pod koniec stycznia i potrwa do końca maja 2020 roku.

 

fot. Bartłomiej Walczuk

Dodaj komentarz