Ina West w ramach “Piątków z Nową Muzyką”

25 listopada w warszawskim Studio U22 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Piątki z Nową Muzyką”. Tym razem zaproszeni goście mieli szansę jako pierwsi usłyszeń album „Girls” autorstwa Iny West w wersji analogowej. Wydarzenie odbyło się w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio Video.

fot. Dariusz Kawka / ZPAV

Ina West była gościem kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką” w U22. Młoda artystka zaprezentowała swój album „Girls” w wersji analogowej na dzień przed oficjalną premierą. Wydawnictwo w serwisach streamingowych dostępne jest już od lutego, jednak w wersji fizycznej ukazało się wyłącznie w jadalnej formie krążka CD z białej czekolady. Podczas spotkania artystka opowiedziała czym była podyktowana decyzja o wydaniu materiału na czarnym krążku:

Płyta, która ukazała się w wersji czekoladowej rozpuściła się, połamała, została zjedzona – jednym słowem ślad po niej zaginął. Pragnęłam, żeby został jednak jakiś namacalny, fizyczny znak po tym, co stworzyłam. Chciałam zrobić to inaczej – stąd pomysł na winyl.    

Winyl „Girls” to dziesięć intrygujących utworów o akceptacji, pożegnaniach, powrotach, rozstaniach, dzikości, zatraceniu. O kobietach i dla kobiet. Każda piosenka opowiada o dziewczynie, która stanęła na drodze Iny West. Z tych spotkań zrodziły się oryginalne teksty i muzyka. Stylu artystki nie da się wpisać w żadne ramy. Z pomysłem łączy elektronikę z zupełnie kontrastowymi gatunkami. Artystka opowiedziała o wyjątkowym i oryginalnym brzmieniu płyty podczas rozmowy z Noviką:

Mam niekonwencjonalne ścieżki nawet w produkcji muzyki. Wykorzystałam wtyczki w różnych kombinacjach oraz na innych polach. Potem okazało się, że z takiego zamieszania wychodzą kosmiczne efekty. Lubię nie trzymać się reguł!

Analog „Girls” jednocześnie rozpoczyna stworzoną przez Inę West akcję #BeeFriendly. Z każdej sprzedanej kopii czarnej płyty, 5 złotych zostanie przekazane Pasiece Warmińskiej prowadzonej przez Pana Andrzeja. Środki te zostaną przeznaczone na renowację i budowę nowych uli.

Spotkanie z albumem odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiony 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów. ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań „Piątki z Nową Muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom, jak i początkującym artystom.

 

 

Leave a Reply