Zwycięstwo Viki Gabor na Eurowizji Junior

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior. To historyczny triumf – nie zdarzyło się jeszcze, by ten sam kraj wygrał dwa razy z rzędu.

Viki Gabor wyśpiewała zwycięstwo piosenką „Superhero”. W 17. edycji Eurowizji Junior łącznie wzięło udział 19 uczestników. W głosowaniu jurorów oraz internautów wysokie miejsca zajmowali m.in. uczestnicy z Kazachstanu, Holandii czy Hiszpanii. Jednak to Polska sięgnęła po najwyższe trofeum. Dzięki Viki Gabor zapisaliśmy się w historii Eurowizji Junior – po raz pierwszy w dziejach konkursu ten sam kraj wygrywa drugi rok z rzędu.  Tuż po finale Viki udzieliła wywiadu Mateuszowi Szymkowiakowi na scenie. Zapytana, jaka była jej recepta na wygraną, wokalistka odpowiedziała: – Musisz mieć wsparcie fanów. Moi fani są fantastyczni. Trzeba wierzyć w siebie. Za mną stoją fantastyczni tancerze. Zrobiliśmy to razem! Wszyscy tutaj są superbohaterami!

fot. materiały prasowe

Autorami utworu „Superhero” są Patryk Kumór i Lanberry, którzy napisali tekst do utworu „Anyone I Want To Be”. To właśnie z tą piosenką Roksana Węgiel triumfowała rok temu. W Gliwicach Roxie pojawiła się w roli prowadzącej galę, razem z Idą Nowakowską i Aleksandrem Sikorą.

 

 

Leave a Reply