Pola Chobot & Adam Baran wydali debiutancką płytę “Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?”

Długo wyczekiwana zarówno przez fanów, jak i samych artystów, debiutancka płyta Poli Chobot & Adama Barana nareszcie ujrzała światło dzienne. Album nosi tytuł “Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?”.

Płyta pt. „Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?” w bezkompromisowy sposób kontynuuje drogę obraną na EP „Brudno”. Album eksploruje strukturę piosenki, ale nie boi się nieszablonowych rozwiązań. Czerpie z rdzennego bluesa, przetwarzając go na swój własny, pokręcony sposób.

Nietuzinkowy skład – perkusja, gitara, gitara rezofoniczna, klarnet basowy i głos, który polskim słowem wyśpiewuje osobiste i emocjonalne historie o strachu, miłości, także tej cielesnej, przemocy i ludziach.

Pola i Adam to dwoje ludzi, którzy mimo skrajności charakterów, tworzą jeden, dziki organizm muzyczny. Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters i Skip James, jak Björk czy Radiohead.

Wydawnictwo aktualnie promują trzy single: “Strach”, “Mży” oraz “Wywróciłam się”. Wszystkie są dostępne w serwisach cyfrowych oraz na YouTubie.

 

 1. Listopady
 2. Mży
 3. Wywróciłam się
 4. Byś nie uciekał mi
 5. Wstyd
 6. Man in the kitchen
 7. Strach
 8. Gobi
 9. Brudno
 10. Po ciemku
 11. Ze snów

 

fot. Wiktor Franko

Leave a Reply