“Od nowa” – premierowa propozycja zespołu MONS

Pod koniec października premierę miał nowy singiel MONS. “Od nowa” to pierwszy utwór, który powstawał w trakcie zmian personalnych w zespole.

fot. O. Światecka

Pierwsze szkice „Od nowa” powstały, gdy zespół funkcjonował jeszcze w innym składzie personalnym. W kontekście zespołowych perturbacji oraz zmian osobowych, utwór zyskał szerszy sens, a słowa nabrały większego znaczenia.

Zespół MONS powrócił w najlepszej formie. Zaprezentował utwór będący nie tyle kwintesencją ich twórczości, ale świeżym spojrzeniem na muzykę. Oscylując gdzieś pomiędzy muzyką typowo gitarową, a indie-rockową swobodą, udało im się stworzyć piosenkę mającą w sobie koloryt najlepszych reprezentantów z tego gatunku. Do tego jest energetycznie, całkiem przebojowo i na tyle przystępnie, żeby nie mieć wątpliwości, że powstała po prostu dobra piosenka. To jednocześnie starannie poprowadzona muzycznie, ale także wokalnie opowieść, będąca nowym rozdziałem w działalności grupy.


Ostateczny kształt nagranie zyskało niemal 3 lata od dnia, w którym pomysł pojawił się w głowie Kuby. W lakonicznej formie to piosenka o tym, że zawsze warto spróbować raz jeszcze.

MONS to brzmienie miasta. Usłyszysz tu wielkomiejski pęd, zatłoczone ulice i metro przedzierające się przez kolejne dzielnice. Ulgę może przynieść słoneczny, nadwiślański poranek. MONS to również chimeryczny, rozmyty klimat Mazowsza. Pozornie przewidywalny, ale skrywający jego tajemnicę.

W 2018 roku, po sesji nagraniowej debiutanckiej płyty, z zespołu odeszło dwóch jego członków. Wydawało się, że nazwa Mons stanie się mglistym wspomnieniem historii, która straciła szansę na pełnowymiarowy finał, wtedy na swojej drodze spotkaliśmy Maćka, a miesiąc później Pawła. To co wydawało się prawie niemożliwe udało się postawić na muzyczne nogi. W aktualnym składzie zarejestrowaliśmy dwa nowe utwory i jesteśmy w trakcie nagrywania kolejnego. W najbliższym czasie planujemy szereg koncertów oraz pracę nad kolejnymi piosenkami. Od pewnego czasu deszczowe, mazowieckie poranki wyglądają dla nas nieco inaczej.

Skład:

Jakub Pieniążek – wokal, gitara

Jan Pstrokoński – bębny

Paweł Chomżyński – gitara

Maciek Zalewski – bas

 

WWW: http://mons.com.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/Monsband/

Instagram: https://www.instagram.com/mons_warsza…

Bandcamp: https://mons-rock.bandcamp.com/

 

Leave a Reply