Linia Nocna ft. Kuba Badach – “Gdziekolwiek”

Linia Nocna prezentuje swój nowy singiel „Gdziekolwiek” z gościnnym udziałem Kuby Badacha. Utwór jest zapowiedzą nadchodzącej, drugiej płyty zespołu, która ukaże się wiosną.

fot. materiały prasowe

Za teledysk i okładkę odpowiada Michał Kisielewski. Na planie zespołowi towarzyszyło ponad 12 psów. Udział zwierząt adoptowanych lub wciąż czekających na adopcję, ma na celu pomoc w znalezieniu im domów i zwrócenie większej uwagi na ten problem, zwłaszcza przed zbliżającym się okresem zimowym, najtrudniejszym dla schronisk. Część szczeniaków występujących w teledysku nadal czeka na swoje domy, wszystkie potrzebne informacje i kontakt, znajdują się na końcu klipu.

Z premierą singla połączona jest charytatywna zbiórka pieniędzy, na konkretne potrzeby zwierząt czekających na swój wymarzony dom: smycze, koce, leki, środki dezynfekujące, puszki, karmę itp. Po zakończeniu akcji, wszystkie te przedmioty wg wskazówek pracowników fundacji Monika i Mikołaj zakupią i zawiozą sami, relacjonując przebieg całej akcji na swoich kanałach social media.

Linia Nocna to duet elektroniczny, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali w czerwcu 2017 roku singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. 16 marca 2018 roku na rynku pojawił się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” (Wydawnictwo Agora). Album był nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku elektronika. W kwietniu ich piosenka „9 mostów” z udziałem Otsochodzi ukazała się na składance Flirtini „Heartbreaks&Promises vol.4”. Kolejne single „Zielone Żoli” i „Hulajnogi” trafiły na playlisty m.in. Radia Eska i Radia Zet. Linia Nocna wystąpiła m.in. na Spring Break Festival,  Męskie Granie, Co Jest Grane 24 Festival, Local Warming Festival, Kraków Live Music Festival. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na drugi album, którego zapowiedzią są single „Hulajnogi”, „Notre Dame” i nadchodzący „Gdziekolwiek”.

 

Jedna odpowiedź do “Linia Nocna ft. Kuba Badach – “Gdziekolwiek””

Leave a Reply