25 lat Agnieszki Chylińskiej i 25 lat Pol’and’Rock

6 grudnia ukaże się specjalne, bo jubileuszowe wydawnictwo Agnieszki Chylińskiej, które jest zapisem tegorocznego koncertu wokalistki na festiwalu Pol’and’Rock. Płyta ukaże się w formie CD/DVD.

Premiera winyla przewidziana jest na 14 lutego 2020. Agnieszka Chylińska pierwszy raz zagrała w tym roku na Pol’and’Rock Festival. Koncert obfitował w klasyki, które publiczność zna od kilku pokoleń.

25 lat Agnieszki Chylińskiej i 25 lat Pol’and’Rock

🔥 Premiera: 6.12.2019
🔥 Box: CD / DVD
🔥 Vinyl: 14.02.2020

 

 

W świadomości Polaków zaistniała w połowie lat 90. jako zbuntowana nastolatka – wokalistka rockowego zespołu O.N.A., z którym wykreowała słynne “Kiedy powiem sobie dość” i “Drzwi”. W 2003 roku, gdy z uwagi na rozbieżności artystyczne O.N.A. zakończyła działalność, Chylińska utworzyła nowy skład, z którym występowała pod własnym nazwiskiem. Rok później wydała pierwszą płytę “Winna”.

Kolejny krążek Agnieszki Chylińskiej, „Modern Rocking”, na który kazała czekać aż do 2009 roku, był prawdziwą rewolucją – zaskakującą, szeroko komentowaną, przełamującą muzyczne tabu i przekonania fanów wizją artystki względem muzyki dance. Zabieg zmiany stylistyki, choć ryzykowny, okazał się strzałem w dziesiątkę – album już w pierwszym tygodniu uzyskał status złotej płyty.  Na Pol’and’Rock Chylińska zaprezentuje m.in. materiał z ostatniej płyty „Pink Punk”, która ukazała się w październiku ubiegłego roku.

Agnieszka Chylińska była wielokrotnie nagradzana – ma na swoim koncie m.in. Nagrodę Telewizji Polskiej w kategorii Muzyczna Indywidualność, tytuł Wokalisty Roku i Nadziei Roku od magazynu „Teraz rock”, Paszport Polityki oraz Bursztynowego Słowika festiwalu Top Trendy 2014.

Jest autorką książek dla dzieci i jurorką w programie telewizyjnym.

Dodaj komentarz