Zespół Frele z debiutanckim singlem “Ulice tego miasta”

Zespół Frele, znany szerokiej publiczności jako zespół coverujący światowe hity po śląsku, wydał właśnie pierwszy autorski utwór. Za produkcję piosenki “Ulice tego miasta” odpowiada Michał Kush, znany z współpracy m.in. z Darią Zawiałow.

fot. materiały prasowe

“Oddajemy Wam w ręce efekt naszej długiej i ciężkiej pracy. Nie było łatwo i chociaż zawsze sobie śmieszkujemy, to tak naprawdę momentów zwątpienia miałyśmy mnóstwo. Dziękujemy wszystkim tym, którzy nas w tym czasie wspierali i nie zwątpili w to, że oprócz muzycznych wygłupów mamy coś do przekazania. Mamy nadzieję, że na kolejnych przystankach naszego biegu się z Wami spotkamy.” – informuje zespół Frele i dodaje:

„Nie chciałyśmy być zamknięte w szufladzie „covery” i „śmieszne”, dlatego postanowiłyśmy postawić na naszą autorską twórczość.

Chcemy też być kojarzone jako te ze Śląska, a nie „śląskie”. Dlatego na naszej nadchodzącej płycie staramy się przemycać wiele regionalnych elementów, nie tylko pod postacią języka, ale też np. instrumentarium.”

Autorski album zespołu ma ukazać się w przyszłym roku. Frele tworzą Marta Skiba, Marcelina Bednarska i Magdalena Janoszka. Popularność zdobyły dzięki własnym interpretacjom na śląską nutę piosenek m.in. Adele, Miley Cyrus, Lenny’ego Kravitza. Hitami stały się też śląskie wersje utworów “Despacito” i “Shallow”.

Utwór „Ulice tego miasta” dostępny jest na platformach streamingowych:  https://smarturl.it/FreleUlice

 

Produkcja: Michał Kush

Muzyka: Michał Kush, Marta Skiba, Marcelina Bednarska Słowa: Marcelina Bednarska, Marta Skiba

Gitary: Piotr Rubik Perkusja: Tomasz Waldowski

fot. materiały prasowe

Leave a Reply