“Koronki” – najnowszy klip sanah

“Koronki” to najnowsza propozycja sanah. Piosenka pochodzi z debiutanckiej EP wokalistki, która ukazał się na winylu.

fot. materiały promocyjne

Zaczęło się od nieśmiałego umieszczania swoich demówek na YouTube. Niedawno sanah zaliczyła pierwszy milion odtworzeń swoich piosenek na Spotify, jej klipy dziennie zgarniają dziesiątki tysięcy wyświetleń a liczba fanów rośnie wręcz geometrycznie. W październiku wydana wyłącznie na winylu EPka ‘ja na imię niewidzialna mam’ trafiła na szczyt listy sprzedaży winyli w Empik.com a sama artystka rządzi na wielu playlistach ‘muzycznych odkryć 2019’.

Teraz czas na kolejną premierę ze wspomnianej EP-ki – wizualizacji doczekał się ostatni z ujawnionych na niej utworów – „Koronki”.

 

Sanah to jedna z najciekawszych wokalistek indie-popowych na polskiej scenie – zauważona została w wieku 22 lat dzięki swojemu kanałowi na YouTube, gdzie zamieszczała własne kompozycje.

Jej miękki, ciepły wokal sprawdza się zarówno w świetnie zaaranżowanych balladach, jak i nowoczesnych, wzbogaconych elektroniką dynamicznych kompozycjach. Zauważył ją Dawid Podsiadło (na swoim koncercie zaśpiewał cover jej „Cząstki”), do duetu zaprosił ją Matt Dusk. Wydane w czerwcu 2019 r. „Siebie Zapytasz” jeszcze bez wsparcia mediów trafiło na szczyt listy Spotify Viral TOP50 a serwis Vevo we wrześniu dołączył ją do programu Vevo Dscvr dla najbardziej obiecujących młodych artystów. Dziennie notuje tysiące odtworzeń audio i video swoich piosenek, które na długo zostają w głowie.

 

Muzyka: Sanah, Tom Hollings, Sam Brennan, Magdalena Wójcik

Słowa: Sanah, Magdalena Wójcik

Leave a Reply