“Przykro mi” – kolejny singiel i klip zespołu The Dumplings

“Przykro mi” to utwór pochodzący z trzeciej płyty zespołu The Dumplings “Raj”, która ukazała się 21 września 2018 roku. Do piosenki powstał filmowy teledysk.

Nowa album został w całości napisany, skomponowany i wyprodukowany przez twórców ‘złotych’ “No Bad Days” i “Sea You Later”. Muzycznie to wciąż elektropop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla The Dumplings stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim, co na pewno otwiera w karierze zespołu nowy rozdział.

„Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów”. – Justyna Święs, Kuba Karaś

 

Dodaj komentarz