“Babie lato” premierowym singlem Leepecka

“Babie Lato” to pierwszy singiel z drugiej płyty Leepecka, której wydanie zaplanowane jest wiosną 2020. Artysta pokazuje swoje bardziej piosenkowe pop-alternatywne oblicze.

Leepeck (Piotr Lipka) to warszawski muzyk, kompozytor i autor tekstów. 

Laureat Super Jedynki na Festiwalu w Opolu w 2007 roku, otwierał koncerty m.in. takich gwiazd jak Green Day, T.Love oraz występował na festiwalach Woodstock, Spring Break i na wielu  innych polskich i zagranicznych scenach.

fot. materiały promocyjne

28 kwietnia 2017 roku miała miejsce premiera solowego albumu Leepecka pod tytułem „BORDERLINE” . Zapowiedzią płyty były trzy, bardzo dobrze przyjęte klipy do utworów: „One Step Down”, „All This Time” i „No One Knows”.

Obecnie Leepeck kończy pracę nad kolejnym albumem z polskimi tekstami, a w listopadzie zagra trzy koncerty podczas festiwalu Indie Week w Toronto.


Tym razem artysta zdecydował się na tekst w języku polskim. Bardziej poetyckie oblicze twórcy w piosenkowej formie wypada zdecydowanie przekonująco. Żywe brzmienie bliskie jest bardziej wytrawnym gatunkom muzycznym. Ten utwór posiada nie tylko urzekającą melodykę, która pozostaje w pamięci na dłużej, ale też naturalny, dosyć melancholijny podtekst.


https://www.facebook.com/Leepeckmusic

 

Leave a Reply