Premiera płyty i nowego singla Natalii Przybysz

Natalia Przybysz w ramach  „Piątków z Nową Muzyką” zaprezentowała swój najnowszy album  „Jak malować ogień”. Podczas spotkania opowiedziała także o pionierskiej inicjatywie, jaką jest ekologiczna produkcja płyt analogowych oraz CD. Wydawnictwo ukazało się 25 października nakładem wytwórni Kayax. Pojawił się także nowy singiel – “Ogień”.

Natalia Przybysz – polska wokalista i autorka tekstów – była bohaterką kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką”. Właścicielka jednego z najbardziej rozpoznawalnych kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej zaprezentowała piąty solowy album w warszawskim Studio U22.

 

Na cztery dni przed oficjalną premierą albumu „Jak malować ogień”, Natalia Przybysz odwiedziła warszawskie Studio U22. Artystka zaprezentowała nowy materiał, a także opowiedziała o tym unikalnym wydawnictwie. Natalia, wraz w wytwórnią Kayax oraz tłocznią WMfono, stworzyła nośniki fizyczne w ekologicznej wersji. Analog „Jak malować ogień” powstał w wyniku ponownego zmielenia odpadów produkcji innych płyt winylowych. Gratką dla fanów będzie fakt, że każdy egzemplarz jest wizualnie inny – kolorystyka płyty jest uzależniona od barwy ścinków, jakich użyto do jej produkcji. To całkowicie pionierska inicjatywa. W przypadku CD ilość aluminium została zredukowana do niezbędnego minimum potrzebnego do produkcji. W związku z tym album Natalii jest przezroczysty.

Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”, a poprowadził je szef redakcji muzycznej Programu Trzeciego Polskiego Radia – Piotr Metz. W rozmowie z nim artystka opowiedziała o wyjątkowej atmosferze panującej w częściowo nowym składzie zespołu:
Mieliśmy między sobą wiele synchronii. Niejednokrotnie nagrywałam na telefon improwizowane dźwięki. Takie podkłady to były dla mnie całe światy, przestrzenie, faktury, kolory, które potem inspirowały mnie do pisania historii i melodii. Ta płyta jest trochę opowieścią.

Album Natalii Przybysz „Jak malować ogień” zawiera 10 utworów, które stanowią zapis chwil i emocji towarzyszących artystce i jej zespołowi. Kompozycję i aranżację powstały w domowym zaciszu, stąd płyta wydaje się być jeszcze bardziej intymna. Nad materiałem pracowali: Jurek Zagórski (gitara, produkcja), Mateusz Waśkiewicz (gitara, współprodukcja), Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński (sekcja rytmiczna). Gościnnie wystąpił także wiolonczelista Michał Popel.

Gdzie drzemie ta siła czyli Ogień? Jeśli ona jest we mnie, to jak mogę się do niej dostać, jak z tego ognia czerpać? Czego uczy mnie natura i zwierzęta, a czego władze tego świata? Czy emocje takie jak gniew czy złość na pewno nie są mi dziś potrzebne? Jak mogą się manifestować w codziennej czujności tam gdzie jestem? – odpowiada Natalia Przybysz zapytana o „Ogień”, drugi singiel, który otwiera płytę „Jak malować ogień”.

 

Dodaj komentarz