“Made in China” – solowy album Dysiewicza

“Made in China” to solowy minialbum Dysiewicza, który został wydany niezależnie. Premiera odbyła się w pierwszych dniach sierpnia 2019 r. Płyta zawiera sześć autorskich piosenek, w których melodyjny indie pop łączy się z elektroniką i elementami symfonii. Wkrótce nasza recenzja tego albumu.

Wszystkie utwory są w języku polskim.

“Piszę po polsku, tworzę po polsku. Żongluję słowem i bawię się dźwiękiem.” – wyznaje artysta.

W latach 2012-2016 współtworzył wrocławski duet Stary Malenka, z którym wydał EPkę “Bona”. Dysiewicz jest autorem ścieżki dźwiękowej do filmu “Fosotwór” (2013, reż. Piotr Wołodźko), muzyki wykorzystanej w filmie “Nie da się kochać” (2017, reż. Piotr Wołodźko) i ambientu do “The Musical – Break The Silence” (TEDx Wrocław 2016).

fot. Adriana Misiek

Tytułowy utwór tj. pierwszy singiel “Made in China” grany był już m.in. w radiowej Czwórce oraz we wrocławskich stacjach radiowych: Radio Wrocław Kultura i Radio RAM.

Cały album “Made in China” dostępny jest na Spotify, Tidal, Deezer, YouTube Music i Apple Music.

Tytułowe „Made in China“ opowiada o pewnego rodzaju podglądactwie. (Nie)świadomie wystawiamy się (siebie jako osobę, swoją codzienność, twórczość, a nawet zakupy na taśmie w markecie) na wzrok z zewnątrz, obce spojrzenia, które nierzadko kończą się oceną i/lub komentarzem. W kontrze do tych, którzy czerpią przyjemność z podglądactwa stają ci obserwowani, poszukujący własnej rozdzielczości (tzn. niezależności), a czasami wprost „świętego” spokoju.

Warto dodać, że zdrowe podglądactwo, owszem, pobudza ciekawość, kształtuje światopogląd, rozwija. Chorobliwe podglądactwo zaś niszczy, prowadzi do frustracji, hejtu i obsesyjnego wręcz obserwowania obcych, i komentowania ich rzeczywistości, zapominając jednocześnie o swojej własnej.

 

Album: MADE IN CHINA (2019)

słowa/muzyka/aranżacje: Kamil Dysiewicz

wokale/chórki: Kamil Dysiewicz

mix/mastering: Łukasz Gołąbek / Studio Muzyczne 27

fotografie: Adriana Misiek

koncept graficzny: Adriana Misiek

koordynacja i media: Tomasz Łukasz Nowak

 

Leave a Reply