Pierwsza zapowiedź nowej płyty YongSoula

Damian Jacyna, występujący jako YongSoul, zapowiada nową, inną stylistycznie płytę. Premiera albumu “Sinusoidal” odbędzie się 7 listopada pod naszym patronatem medialnym. Wkrótce poznamy pierwszy oficjalny singiel.

Damian “YongSoul” Jacyna  to autor tekstów/”nawijacz” pochodzący z Przemyśla. Były wokalista zespołu ReggaeGang System oraz współzałożyciel H2C Skład, działa także solowo. Swoją muzyczną drogę rozpoczął w 2012 roku. Jednak prawdziwy przełom w jego karierze nastąpił w 2015 roku, kiedy to doszło do powstania wyżej wymienionych składów. W tym samym roku, Damian wydał swoją pierwszą Ep “First Step”. Rok później, w maju, został udostępniony kolejny projekt Ep “Będzie Lepiej”, który także ukazał się w wersji fizycznej. W październiku 2017 roku, miała miejsce premiera debiutu fonograficznego pt: “Mentalna Rewolucja”, dzięki uprzejmości krakowskiej wytwórni muzycznej Zion Records.

fot. materiały promocyjne

Główny patronat nad projektem objęło Polskie Radio Czwórka. Do powstania projektu przyczynił się także Urząd Miasta w Przemyślu, który przyznał muzykowi “Stypendium Twórcze Miasta Przemyśl” na realizację płyty. Za większość produkcji muzycznych znajdujących się na wspomnianym projekcie, odpowiadał utalentowany producent z Wrocławia – Nah Vex Riddims.

Projekt składał się z 12 utworów utrzymanych w klimacie Ragga/Dancehall/Hip-Hop. Od strony muzycznej był to projekt różnorodny a zarazem tworzący jedną całość. W marcu 2018 roku miała miejsce premiera debiutanckiej płyty zespołu ReggaeGang System.

7 listopada 2019 roku odbędzie się premiera najświeższego krążka młodego artysty pt”Sinusoida”. Projekt ten znacznie różni się od wcześniejszych wydawnictw pod wieloma względami, zarówno jeśli chodzi o produkcję muzyczną, lirykę, a także sposób wydania muzyki. Składa się on z 12 utworów utrzymanych w klimacie Rap/Trap, co może być wielkim zaskoczeniem dla fanów artysty. Materiał jest bardzo osobisty oraz pełen emocji.

Za większość produkcji na płycie odpowiada niesamowity chłopak z Torunia – Funk Monster. Płyta ukaże się dzięki wsparciu niezależnej wytwórni muzycznej Rewolta Label, którą zresztą sam tworzy. Będzie to zarazem pierwsza pozycja na koncie wspomnianej wytwórni.

 

Leave a Reply