Tęskno zapowiada zmiany i prezentuje nowy utwór “Między nami”

“Między nami” to tytuł nowego singla Tęskno. Jest pierwszą zapowiedzią nadchodzącego w przyszłym roku albumu.

fot. materiały prasowe

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić.

– “Utwór “Między nami” opowiada o momencie, kiedy zdroworozsądkowe podejście do sytuacji, w której się znaleźliśmy nie przynosi oczekiwanego rozwiązania i ulgi. Dlatego najlepsze co możemy dla siebie zrobić, to skupić na tym co jest dobrego tu i teraz. Na tym, co jest dobrego “między nami. Zależało mi na stworzeniu atmosfery intymnej rozmowy, w której niemalże szeptem możemy powiedzieć bliskiej osobie co jest dla nas ważne i czego naprawdę nam potrzeba.

 

„Między nami” rozpisałam na kwintet smyczkowy, fortepian i głos. Do współpracy przy postprodukcji zaprosiłam Piotra Wieczorka odpowiedzialnego za brzmienie debiutanckiej płyty Tęskno “Mi” – mówi Joanna Longić.

Wcześniej zespół Tęskno funkcjonował jako duet z Hanią Rani.

“Pragniemy Was poinformować, że Tęskno, projekt założony przez artystyczny duet, odtąd będzie funkcjonował jako zespół prowadzony przez wokalistkę, kompozytorkę i autorkę tekstów – Joannę Longić. Hania Rani, po wydaniu solowego albumu, rusza w trasę promującą płytę. Niestety nie da się pogodzić tych dwóch aktywności. Dziękujemy wszystkim, którzy spotykali się z nami na koncertach, za dotychczasowe wsparcie i okazaną dobroć.”

 

oryginalna muzyka i słowa: joanna longić

kwintet smyczkowy: marta piórkowska (skrzypce), adrianna wadoń (skrzypce), artur wieczerzyński (altówka), bernadetta wieczerzyńska (wiolonczela), mateusz woźniak (kontrabas) fortepian: paulina atmańska

wokal: joanna longić

nagranie: anna blachowska mix & mastering: piotr wieczorek

 

Leave a Reply