Powrót zespołu Harlem z nowym wokalistą w utworze “Mój dobry dzień”

11 października br. zespół HARLEM zaprezentował swój najnowszy singiel “Mój dobry dzień”. Na fanów zespołu czekała spora niespodzianka, bo tym razem zespół zaprosił do współpracy przy nagraniu tego utworu wokalistę – Tomasza Fridrycha.

fot. materiały prasowe

Zespół HARLEM działa na polskim rynku muzycznym już ponad 25 lat. W swoim dorobku ma 8 płyt i setki koncertów. Nowa piosenka – „Mój dobry dzień”, do której słowa napisał Krzysztof Jaworski, a śpiewa Tomasz Fridrych, to „skuteczny antydepresant” na jesienną porę. Zespół HARLEM tym utworem pokazuje, że potrafi zagrać we wszystkich odcieniach muzyki.

Autor tekstu zaznacza, że „piosenka została napisana z myślą o nas wszystkich. Pytania które sobie zadajemy i poszukiwanie na nie odpowiedzi, towarzyszy nam każdego dnia. Trwałą i dobrą receptą na szczęście jest wiara w SIEBIE i pozytywne postrzeganie świata – dzięki któremu kreujemy naszą rzeczywistość. Wątpliwości będą zawsze, ale to my TWORZYMY NASZ DOBRY DZIEŃ! “.


Do singla powstał teledysk, w którym Tomkowi towarzyszy popularna aktorka i modelka – Dagmara Bryzek. Reżyser teledysku Marcin Jans, postawił na optymistyczne elementy i sentymentalne akcenty. To krótka opowieść o metamorfozie, rozwiewaniu wątpliwości, podparta scenami, które w sposób symboliczny otwierają nas na życie.

Zespół HARLEM w składzie:

• Krzysztof Jaworski „Dżawor” – gitara elektryczna
• Cezary Kaźmierczak „Kaz” – instrumenty klawiszowe
• Stanisław Czeczot – gitara basowa
• Dominik Brzuzy-Jędrzejczyk – perkusja
oraz po raz pierwszy Tomasz Fridrych – wokal

Nowa propozycja grupy Harlem to bardzo radiowy numer. Prosta forma tej kompozycji przywołuje wspomnienia z latami 90., co oznacza, że nie znajdziemy w niej współczesnych zapatrywań muzycznych. Świeżości piosence dodaje głos nowego wokalisty Tomasza Fridrycha, który doskonale odnalazł się w nieco innej muzycznej odsłonie zespołu.

 

Chórki: Agnieszka Castellanos – Pawlak, Angelika Wdowczyk – Lika, Michał Bagiński oraz gitara, gitara akustyczna, Kamil Mikuła
Muzyka: Krzysztof Jaworski, Michał Bagiński, Cezary Kaźmierczak, Kamil Mikuła
Słowa: Krzysztof Jaworski
Produkcja: INTER MUSIC Michał Bagiński, Kamil Mikuła www.intermusic.com.pl
Mastering: Grzegorz Piwkowski

 

Leave a Reply