Album Kovalczyka z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego

“Nie pytaj o Polskę” jest singlem promującym czwarty album Kovalczyka pt. “Piosenki Mistrza” z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego.

Singlem „Nie pytaj o Polskę” Kovalczyk promuje album oraz trasę koncertową pt. „Piosenki Mistrza”. Płyta zawiera utwory autorstwa Grzegorza Ciechowskiego w nowych, elektronicznych aranżacjach. Singiel trafił już do sieci streamingowych. Do utworu został zrealizowany również teledysk. Ukazuje on dwa skrajne oblicza współczesnej Warszawy.

Wiem, że dotykam legendy, ale jestem ośmielony faktem, że piosenki te towarzyszyły mi od najmłodszych lat oraz w wielu chwilach mojego życia – mówi Kovalczyk i dodaje: – Gdy podjąłem decyzję, że nagram tę płytę, wiedziałem, że piosenki te zaśpiewam i nagram w sposób, jak je czuję i rozumiem. Umieściłem w nich sentyment, moje serce oraz prawdę, która była bardzo ważna w kompozycjach Ciechowskiego.

Kovalczyk to wokalista i producent muzyczny. Publiczność szerzej poznała go jako finalistę 3. edycji Idola, a następnie jako twórcę dobrze przyjętego albumu „Kovalczyk Big Band Projekt” z udziałem m.in. Marka Napiórkowskiego, Roberta Kubiszyna, Roberta Lutego, Pawła „Herbi” Tomaszewskiego. Artysta wydał trzy solowe płyty, z czego dwie pod szyldem własnego wydawnictwa.

 

fot. W. Franko

Leave a Reply