Konferencja prasowa i premiera płyty “Wszystko i nic” Sary Kordowskiej

4 października ukazała się debiutancka płyta Sary Kordowskiej “Wszystko i nic”, a kilka dni temu w radiowej Czwórce odbyła się konferencja prasowa związana z tym albumem, który pojawił się dzięki kolejnej odsłonie konkursu “Będzie Głośno!”.

1 października, kilka dni przed premierą debiutanckiego krążka i koncertem promującym, w studiu radiowej Czwórki podczas konferencji prasowej wystąpiła Sara Kordowska – zwyciężczyni trzeciej odsłony konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Bovska, Marta Zalewska, Mery Spolsky i Daniel Spaleniak.

fot. Łukasz Dębowski (edycja zdjęć Tomasz Kozłowski)

– Mimo młodego wieku słychać u niej dojrzałość, jakby pisała piosenki i teksty od lat. Wie, czego chce. Wie, o czym śpiewa i jest w tym bardzo przekonująca. Będzie o niej głośno! – przekonuje Damian Sikorski, autor audycji „Będzie Głośno!” i pomysłodawca konkursu.

Sara Kordowska zagrała akustyczne wersje wybranych utworów z debiutanckiej płyty. W roli recenzentów głos zabrali obecni w studiu artyści. – Zacznę może od tego, że jestem fanką inicjatywy Czwórki. Niewiele jest przestrzeni w mediach, gdzie młodzi ludzie mogą wyjść ze swoim materiałem, mogą się odważyć pokazać światu, a wy macie coś takiego, że z wami się chce, i to jest pozytywne – mówiła Bovska, wokalistka i autorka tekstów. – Gdy włączyłam płytę Sary, pierwsze co przyszło mi do głowy, że to jest inny świat. Inny niż ten zabiegany. Pierwszą rzeczą, którą musiałam zrobić, to zatrzymać się, aby jej wysłuchać.

Z kolei Marta Zalewska, wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka, laureatka drugiej odsłony konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”, podkreśliła różnorodność twórczości Sary Kordowskiej – Jeśli mam wziąć pod lupę cały album, nie zatrzymując się na konkretnej piosence, mogłabym powiedzieć: jest w nim tak wiele fascynujących kontrastów, że chce się spojrzeć oczami Sary Kordowskiej na rzeczywistość więcej i więcej. Ciężki i mądry smutek przemawia z tekstów tej bardzo młodej kobiety, a zestawiony z jej aksamitnym, miękkim i tak przyjemnym do słuchania głosem i mrocznymi, ciężkimi brzmieniami elektro oraz eklektycznym graniem na tak zwanych „żywych instrumentach”… chce się więcej i więcej. –  Doceniam ogromną wrażliwość, którą słyszę w tekstach Sary. I to mi się podobało – dodał Daniel Spaleniak, wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent i autor muzyki m.in. do seriali: „Ozark”, „Elementary”, „Good Behavior”, „Six”, czy „Unreal”.

W czasie konferencji odbyła się jeszcze jedna premiera – goście mogli obejrzeć teledysk do utworu „Dom 2.0”w reżyserii obecnego w studiu Konrada Aksinowicza.

W nagraniach premierowego materiału Sary Kordowskiej udział wzięli producenci: Faded Dollars, Klarenz, SiwySiwek oraz smthng i dunnno. Całość była już gotowa zanim wokalistka osiągnęła pełnoletniość. Utwór „Dom 2.0”, promujący debiutancki krążek, artystka wykonała podczas koncertu Jacoba Flâneura w studiu Czwórki i to Jacob namówił ją do udziału w konkursie. Laureatka „Wydaj płytę z Będzie Głośno” doświadczenie wokalne zdobywała m.in. u boku takich artystów jak: Paulina Przybysz, Mieczysław Szcześniak, Katarzyna Wilk czy Natalia Lubrano. Warsztat pisarski szkoli przynależąc do Art. Grupy Julity „Zieli” Zielińskiej, przy okazji odkrywając tajniki body percussion i improwizacji. Prowadzi również warsztaty z improwizacji, rytmiki i kompozycji podczas International Children’s Theatre Festival w Sopocie. Artystka ma na koncie także zwycięstwa w popularnych „slamach poetyckich” za recytację własnej twórczości.

O tym jak bardzo utalentowana jest laureatka konkursu, słuchacze będą mogli przekonać się już 4 października podczas premiery płyty „Wszystko i Nic” oraz koncertu promującego debiutancki krążek. Start wydarzenia o godz. 18.00 w audycji „Będzie Głośno!”. Wejściówki do zdobycia na antenie Czwórki i na Facebooku.

Uczestnicy spotkania otrzymali przedpremierowo egzemplarz płyty. Transmisja spotkania dostępna była w Internecie, w systemie cyfrowym DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, a streaming wydarzenia na Facebooku Czwórki.

Jedna odpowiedź do “Konferencja prasowa i premiera płyty “Wszystko i nic” Sary Kordowskiej”

Leave a Reply