“Początek” w soloactowym wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego

Po spektakularnym sukcesie kwietniowego koncertu na warszawskim Torwarze, Krzysztof Zalewski postanowił podbić kolejne miasta i ich największe sceny. Zalewski zagra sam na wszystkich instrumentach, zapętlając na żywo melodie i tworząc nowe aranżacje swoich utworów. Usłyszymy przekrój z dorobku artysty, ale także numery, które znajdą się na nowym albumie zapowiadanym na rok 2020. Do listy koncertów dodano katowicki NOSPR oraz drugi termin we Wrocławiu.

fot. materiały prasowe

Do sieci właśnie trafiło nagranie „Początku” z koncertu Solo Act zarejestrowanego 26 kwietnia 2019 roku na warszawskim Torwarze. Solowy występ Krzysztofa Zalewskiego na scenie 360 stopni oglądało wtedy blisko 4 tysiące osób.

Solo Act rusza w Polskę

W przypadku Krzysztofa Zalewskiego określenie „człowiek orkiestra” trudno uznać za frazes. Artysta nie stroni od muzycznych eksperymentów. Jednym z efektów tych poszukiwań jest formuła Solo Act’u – koncertu, podczas którego Krzysztof bierze sam we władanie wszystkie instrumenty znajdujące się na scenie, m.in. bębny, gitarę elektryczną, gitarę akustyczną, szereg instrumentów klawiszowych, bas, ksylofon i przeszkadzajki – loopuje je i nagrywa na żywo, tworząc szczególną muzyczną rzeczywistość. W rezultacie słuchacze są świadkami jedynego w swoim rodzaju show, od którego trudno oderwać zarówno oczy jak i uszy. Po sukcesie wiosennego koncertu, który odbył się dla kilkutysięcznej publiczności na warszawskim Torwarze, czas na inne polskie miasta.

Podczas jesiennej trasy Krzysztof zagra tylko kilka koncertów, a będzie można usłyszeć przearanżowane utwory z „Zeliga”, „Złota” i „Zalewski śpiewa Niemena” ale co najważniejsze, nie zabraknie premier zapowiadających materiał z nadchodzącej płyty.

Koncerty:

Kraków – 30.10, ICE Kraków Congress Centre

Wrocław – 3, 4.11, Narodowe Forum Muzyki (dodatkowy termin)

Łódź – 29.11, Wytwórnia

Gdańsk – 11.12, Teatr Szekspirowski

Poznań – 15.12, Pawilon 2 MTP

Katowice – 21.12, NOSPR (nowy koncert na trasie)

Ale dlaczego na soloactowej trasie zabrakło Warszawy? Wszystko wyjaśnimy…

W Warszawie odbędzie się najbardziej spektakularny muzyczny pojedynek tego roku, w którym udział wezmą Krzysztof Zalewski i Grubson. Panowie zmierzą się ze sobą już 21-go listopada na warszawskim Torwarze.

 

Leave a Reply