“Adam Palma Meets Chopin” – wyjątkowa płyta Adamy Palmy

„Adam Palma Meets Chopin” to płyta szczególna w dyskografii Adama Palmy. Światowej klasy wirtuoz gitary akustycznej nie tylko zmierzył się na niej z repertuarem jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów, ale dokonał również czegoś wyjątkowego – dał utworom Fryderyka Chopina nowe życie. Album ukazał się 27 września.

Tym samym utworom, które do tej pory kojarzyły się przede wszystkim z fortepianem. Palma wspiął się na wyżyny swojej wrażliwości muzycznej i stworzył płytę jedyną w swoim rodzaju. Pierwszą na świecie płytę z repertuarem Fryderyka Chopina zagranym na gitarze akustycznej.

Płyta “Adam Palma Meets Chopin” dostępna jest w wersji CD oraz we wszystkich serwisach cyfrowych.

 

Kunszt, którym nasycona jest ta płyta, docenił sam Al Di Meola: Chopin, zagrany przez Adama Palmę na gitarze z nowoczesnym podejściem rytmicznym, jeszcze nigdy nie brzmiał tak oryginalnie. Muzyczna koncepcja Palmy jest niezwykła w najlepszym znaczeniu tego słowa, zarówno w warstwie dźwiękowej, jak w kategoriach czystego muzycznego piękna. Kto powiedział, że muzyka Chopina przypisana jest wyłącznie do fortepianu? Adam Palma śmiało przenosi ją na instrument nie kojarzony do tej pory z Chopinem. Oto dzieło prawdziwej twórczej pasji. Brawo!    

Płyta Adama Palmy z muzyką Fryderyka Chopina jeszcze przed premierą zdążyła zachwycić recenzentów na całym świecie. O albumie w samych superlatywach napisał na przykład amerykański magazyn Acoustic Guitar, czyli największe na świecie pismo o tematyce gitary akustycznej: Największy polski kompozytor, który zrewolucjonizował muzykę fortepianową, odnalazł idealnego tłumacza swojej muzyki na gitarę – rodaka – Polaka – Adama Palmę. Równie pochlebne recenzje pojawiły się także m.in. w brytyjskich pismach Guitarist oraz Guitar Techniques. Dodatkowo zdjęcie Palmy zdobi najnowszy numer niemieckiego czasopisma Akustik Gitarre.

 

Leave a Reply