“Tysiąc mil” Michała Masłonia w akustycznej odsłonie

Michał Masłoń prezentuje akustyczną wersję autorskiej piosenki “Tysiąc mil”.  Radiowa odsłona tego utworu miała miejsce w kwietniu tego roku.

To utwór z bardzo prostym krótkim przesłaniem: nie warto wystrzegać się miłości. Życie w pojedynkę, nawet te usłane różami, traci sens. Każda miłość zasługuje na szacunek. Nie bójmy się kochać.

fot. materiały promocyjne

Teledysk do akustycznej wersji singla jest produkcją niskobudżetową. W prostych ujęciach przedstawiam w nim siebie, 38 letniego mężczyznę, który kocha, a lęk, który przebija się w niektórych ujęcia tylko dowodzi na prawdziwość tego uczucia.​

 

Singiel „Tysiąc mil” powraca w akustycznej odsłonie dlatego, ponieważ taka wersja wydobywa słowo i jego znaczenie. Jest to tez wersja, która zdradza klimat powstającego albumu „SMUGI”. To najszczersza piosenka, jaką do tej pory udało mi się wydać. ​Zapraszam Cię zatem do przejścia ze mną tysiąca mil, wśród dźwięków pianina, i rozpływających się w tle harmonijki. Pójdźmy „tam, gdzie nocy blask, gdzie jest ciemność gwiazd”, przejdźmy „między brzegiem, a kamieniem, co zatrzymał czas”. Poskaczmy między niebem a koronami drzew, tam gdzie serca dojrzewają i kochają się” – jak informuje wokalista.


Prosty przekaz piosenki jest tym, co w niej najważniejsze. Dzięki akustycznej odsłonie staje się on jeszcze bardziej czytelny i odsłania zdolności interpretatorskie wokalisty. Trafnym zabiegiem okazało się poprowadzenie tej melodii poprzez czytelne brzmienie pianina. Dzięki temu żywa forma dostarcza dodatkowych emocji całej kompozycji.


Michał Masłoń to wokalista i autor tekstów. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, w latach 2007-2009 solista międzynarodowej grupy 12 Tenorów. Koncertował w wielu miastach Europy, był zapraszany na gościnne występy między innymi do Londynu, Dublina, Rzymu, Bolonii, Berlina i Neapolu. W roku 2015 w wielu rozgłośniach radiowych można było usłyszeć jego przebój „Bezdomne serce”, zajmujący wysokie pozycje na regionalnych listach przebojów.
Na początku kwietnia premierę miała radiowa wersja utworu „Tysiąc mil”, w teledysku do której wystąpiła Justyna Świerczyńska, zobaczyliśmy tu także Dawida Czupryńskiego, znanego zarówno z popularnego serialu „Na wspólnej”, jak i z docenionej przez widzów i krytyków sztuki teatralnej „Jaskiniowcy”. 30 sierpnia ukazała się akustyczna odsłona singla “Tysiąc mil”.

Michał Masłoń:

MUZYKA/SŁOWA/WOKAL Michał Masłoń / PIANO Krzysztof Pietras / HARMONIJKA Marcin Dyjas / UKULELE Tomasz Czapliński / MIKS&MASTER Tomasz Czapliński

 

Leave a Reply