Zespół VHS z nowym singlem i zapowiedzią płyty

Zespół VHS prezentuje utwór “Bez słów”. Jest to pierwsza muzyczna zapowiedź debiutanckiego albumu, którego premiera planowana jest na 2020 rok.

VHS (do niedawna Create) to zespół tworzony przez pięć młodych dusz, które połączyła jedna wspólna pasja – kreacja. Twórczość VHS można opisać jako muzykę alternatywną, połączenie emocjonalnych i osobistych tekstów z dobrym brzmieniem i szczyptą improwizacji. Alter pop i blues rock najlepiej określają formy, z którymi ta pięcioskładnikowa grupa eksperymentuje, tworząc swój własny gatunek. Zespół ma na swoim koncie EP-kę “#1” wydaną jeszcze jako Create, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

fot. materiały promocyjne

 


Świeży stażem, mieszany skład z Kłecka, Gniezna i Krakowa nie stoi w miejscu. Jego praca i podejście do tworzenia zostały docenione przez słuchaczy i krytyków z całego kraju. Wiosną 2018 roku zagrali swoją pierwszą klubową trasę koncertową w największych miastach Polski. Ich muzyka znalazła się między innymi na antenie Programu Czwartego Polskiego Radia oraz playliście “Alternatywna Polska” Spotify.

Największym dotychczasowym sukcesem zespołu jest wygrana Festiwalu Supportów 2018, gdzie dzięki wsparciu publiczności oraz przychylnych notach jury wywalczyli kontrakt na nagranie debiutanckiej płyty, nad którą właśnie pracują. Zostali również wyróżnieni jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, dzięki czemu zaprezentowali się na jednej ze scen Jarocin Festiwal ’18.

– “Praca z Olkiem Świerkotem odkąd pamiętam była moim marzeniem! Wypowiedziałem je na głos rok temu i nie sądziłem, że tak szybko się spełni. Pamiętam zresztą doskonale ten moment, było to tuż po wygraniu Festiwalu Supportów, kiedy wspólnie z zespołem i naszym managerem Kamilem dyskutowaliśmy na temat wyboru producenta w kontekście ewentualnej pracy nad materiałem. No i stało się!” – mówi Maciej Rembikowski, wokalista zespołu.
“Współpraca z Olkiem jest cenną lekcją, której fundamentem od początku było obustronne zaufanie. Do tej pory nie mieliśmy doświadczenia w pracy z producentem, dziś wiem, że to zespołowo był dla nas najlepszy czas. Oparliśmy się w dużej mierze na Jego doświadczeniu i intuicji i nie zawiedliśmy się. Wiele się nauczyliśmy, m.in. tego że nie warto w wielu kwestiach chadzać na kompromisy, że czasem warto poświęcić więcej czasu aby coś w ostatecznym rozrachunku brzmiało satysfakcjonująco. Wspólne szukanie najlepszych rozwiązań, w dodatku w takich miejscach, na które sami nigdy wcześniej byśmy nie wpadli, było bardzo pasjonujące. Wiemy, że dla nas jest to strzał w dziesiątkę, jesteśmy z singla dumni jak chyba nigdy dotąd z żadnego utworu nie byliśmy. I duża w tym zasługa Olka” -dodaje Maciej.  

 

Słowa: Maciej Rembikowski, Kamil Osobniak, Olek Świerkot Muzyka: Maciej Rembikowski, Olek Świerkot, Jan Rembikowski, Dawid Ostrzycki, Tymoteusz Słomiański, Artur Bobak

Produkcja: Olek Świerkot Mastering: Michał Przytuła

Leave a Reply