Pola Chobot & Adam Baran z nowym singlem “Mży”

Singiel zapowiadający debiutancką płytę Poli Chobot & Adama Barana nosi tytuł “Mży” i można go już słuchać we wszystkich serwisach cyfrowych oraz na YouTubie.

Singiel „MŻY” to kombinacja korzennych inspiracji i nowoczesności. Utwór łączy w sobie zamiłowanie do szorstkich, brudnych brzmień gitary, transowości, piosenkowości i otwartych form, pozostawiających pole do improwizacji, które w „MŻY” zapełnia zaproszona do gościnnego udziału na płycie klarnecistka Magdalena Sowul z zespołu UGLA. Singiel zapowiada płytę, która kontynuuje drogę obraną na EP „Brudno”, eksplorując strukturę piosenki, nie bojąc się przy tym awangardowych rozwiązań.

fot. materiały promocyjne

Do utworu powstał niepokojący i fascynujący teledysk autorstwa Doroty Miko i Toma Miko.

Singlowi Poli i Adama towarzyszy specjalny hashtag #czyjużmży. Na swoim profilu na Instagramie artyści zachęcają do wykorzystywania go i dokończenia według własnej inwencji jednego z fragmentów tekstu, który brzmi Gdy na świecie mży… Do akcji można włączyć się w każdym momencie stosując w instastories wspomniany hashtag oraz tagując profil @polachobot.adambaran.

 

Leave a Reply