“Deszcz” – nowa piosenka Sosnowskiego i reedycja płyty

“Deszcz” to pierwszy singiel z odświeżonego albumu Sosnowskiego “The Hand Luggage Studio”. Premiera płyty odbędzie się 4 października.

Sosnowski to pierwszy reprezentant projektu „Trójka debiutuje”.

To one man band, songwriter i doświadczony gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego koncerty to rodzaj live actu, w którym opowiada o swoich piosenkach, śpiewając i grając nie tylko na gitarze lub banjo, ale akompaniując sobie też jedną nogą na bębnie basowym (stopie), a drugą na tamburynie.

fot. materiały promocyjne

„Od początku myśleliśmy o tym, że klip do Deszczu powinien być animowany. Chcieliśmy uciec od dosłowności, ale jednocześnie opowiedzieć widzom pewną historię. Coś zasugerować, ale zostawić słuchaczom jak najszersze pole do interpretacji. Mroczne i tajemnicze, trochę nieoczywiste ilustracje Hani Oloś, bardzo nam do tej wizji pasowały.” – Aleksandra Górecka, autorka tekstu utworu oraz współautorka teledysku.

„Deszcz jest takim epilogiem do płyty “The Hand Luggage Studio” i pewnego okresu w moim życiu. Przyszedł do mnie pewnego dnia nad ranem, kiedy zasuwałem na nocną zmianę z paletą towaru do wyłożenia – dorabiałem sobie w ten sposób pomiędzy koncertami. Po prostu usłyszałem go w głowie. Choć utwór ten jest opowieścią, tak jak inne moje piosenki, najważniejsze są w nim emocje, stan ducha. Po cichu liczę na to, że będą osoby, które po prostu go poczują. Może przyniesie im ulgę? Może ich poruszy? Sam jestem bardzo ciekawy.” – mówi Sosnowski.

Premiera płyty Sosnowskiego „The Hand Luggage Studio” już 4 października. Utwór dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.

Lista utworów:

1. Stealing, Robbing, Naked Swimming
2. Głową w dół
3. Prosta piosenka o przemijaniu
4. Moonshine
5. Where Do We Go
6. Na złom
7. What?
8. Give Me My Money Back
9. Graveyard
10. Gniew
11. Run On
12. I Ain’t Going Home
13. Deszcz

 

Leave a Reply