Hołd muzyków na płycie “Tribute To Tomasz Stańko”

Płyta “Tribute To Tomasz Stańko” jest jest hołdem muzyków i podziękowaniem złożonym Tomaszowi Stańce za ogromną inspirację i niesamowite emocje, których jego muzyka dostarczała przez wiele ostatnich lat.

7 grudnia 2018 roku w Gliwicach miała miejsce premiera jedenastej płyty Piotra Schmidta – “Tribute To Tomasz Stańko”. Album nagrany w towarzystwie jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych – Wojciecha Niedzieli oraz kontrabasisty Macieja Garbowskiego i perkusisty Krzysztofa Gradziuka. Dwaj ostatni znani są z trio jazzowego RGG. Z Wojciechem Niedzielą Schmidt współpracuje już od trzech lat, w 2017 roku nakładem wydawnictwa SJ Records ukazała się ich pierwsza wspólnie nagrana płyta – “Dark Morning”.

 

 

“O ile “Saxesful” było Piotra albumem przełomowym, o tyle ta płyta, nagrana w kwartecie, jest jego arcydziełem.” prof. Maciej Lewenstein (Sopot Molo Jazz Festival)

“Tribute to Tomasz Stańko” to znakomita rzecz. Piotr Schmidt z Wojciechem Niedzielą osiągnęli jakiś wyższy poziom komunikacji.” Tomasz Gregorczyk (Polskie Radio Program 2)

Muzycy:
Wojciech Niedziela – fortepian
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja

Tracklista:

Side A
1. Epilog / Bartek Pieszka 2:38
2. 21 Grams / The Quartet 5:29
3. A Melancholy Routine / The Quartet 4:38
4. Sorrow / The Quartet 3:58
5. Rosemary’s Baby / Krzysztof Komeda 6:32

Side B
1. Routine II / The Quartet 4:55
2. Hollowness / The Quartet 6:28
3. Whiff / The Quartet 2:08
4. Transgress / Piotr Schmidt 4:56
5. Serenity / Piotr Schmidt 3:30

 

Leave a Reply