Debiut duetu Korwek x Pavlo i zapowiedź płyty

“Ta z rajem” to pierwszy singiel promujący debiutancką płytę duetu Korwek x Pavlo, która będzie nosić tytuł “Ta z piosenkami”.

Poznali się niespełna rok temu. Właśnie zaprezentowali swój pierwszy singiel i zapowiadają, że jesienią “Ta z piosenkami” – ich pierwszy album – trafi do rąk i uszu słuchaczy.

fot. materiały promocyjne (okładka płyty)

 

 

“Ta z rajem” to bardzo emocjonalna opowieść podszyta malowniczą nostalgią, którą niesie nie tylko głos wokalisty, ale ładnie wypracowana forma muzyczna. Jakby muzyka składała z wielu zatrzymanych kadrów. Spowolniona melodia oddaje zamysł wielu afektywnych działań. Piosenka jest zderzeniem subtelnej elektroniki z ostrożnie podanym gitarowym brzmieniem. I choć łatwo dostrzec w tej kompozycji wiele walorów sentymentalnych, przywołujących wspomnienia z tym, co miało już w naszym życiu miejsce, to poprzez otwartość prowadzi nas dalej, pozostawiając historię tu opisaną gdzieś za nami. Ten utwór mieści się gdzieś pomiędzy alternatywnym wyciszeniem, a nietendencyjnym świeżym popem. Wyszło genialnie!

Korwek x Pavlo nie pozwolili długo czekać na owoce swojej współpracy. Jak sami mówią – nie wierzą w przypadki, ale spotkali się zupełnie przypadkowo. Trzy miesiące później zagrali pierwszy koncert ze swoim autorskim materiałem. Ich muzyka lawiruje między popem, alternatywą i elektroniką, jednak jak sami przyznają, płyta “Ta z piosenkami” to istna mieszanka stylów i gatunków.  Premiera już tej jesieni!

Jak tylko zamknęliśmy pracę nad materiałem, wiedzieliśmy, że Ta z rajem będzie pierwszą piosenką, którą pokażemy światu. Mówi o nas wszystko i idealnie obrazuje różnorodność całego albumu – mówi Korwek. – Za realizację teledysku odpowiedzialni byli nasi przyjaciele – Kasia Bobel i Filip Szmidt, którzy przenieśli na ekran to, co my chcieliśmy zawrzeć w muzyce – dodaje.

Piosenka “Ta z rajem”, razem z towarzyszącym jej teledyskiem tworzą skrzynkę ze wspomnieniami, do której chętnie się zagląda. To dopiero początek tego, co chłopaki z duetu Korwek x Pavlo chcą pokazać, a jak widać – nie zamierzają zwalniać tempa.

 

Leave a Reply