“Zacząć jeszcze raz” – trzeci singiel Maćka Wasia

“Zacząć jeszcze raz” to trzeci singiel z płyty Maćka Wasia zatytułowanej “SAM”. Utwór charakteryzuje się folkowym brzmieniem i dynamicznym, wpadającym w ucho refrenem.

Wasio, dotychczas lider zespołu OCN, płytą “SAM” rozpoczął solową drogę muzyczną. Odszedł od typowo rockowych melodii na rzecz folkowo-songwriterskiego brzmienia. Do stworzenia autorskiego albumu zainspirowała go współpraca z z jednym z najbardziej cenionych współczesnych producentów – Vancem Powellem.

fot. materiały promocyjne

Maciej Wasio to kompozytor odpowiedzialny za kompozycje wielu polskich wykonawców. 12 kwietnia ukazała się jego solowa płyta pt. “Sam”.

„To najbardziej osobista płyta w mojej dotychczasowej karierze. Mam takie wrażenie, że te dźwięki i słowa gdzieś na mnie czekały. Gdzieś bardzo głęboko. Pierwsze spotkanie z  Rubensem – Piotrem Rubikiem, otworzyło przysłowiowy kurek i teraz należą one również do Państwa”.

Maciej Wasio to polski kompozytor, autor tekstów i producent, który na rynku muzycznym funkcjonuje od 20-stu lat. Na swoim koncie ma nominacje do nagrody Fryderyk oraz setki koncertów z zespołem OCN, m.in. u boku takich artystów jak Kings Of Leon, Beyonce czy Rammstein. Swoje doświadczenia zdobywał na festiwalach zarówno w kraju (Orange Warsaw Festival, Jarocin Festival, Capital Of Rock), jak i za granicą (Sziget Festival, Reeperbahn Festival).

Na obraną aktualnie solową drogę, niewątpliwy wpływ miał wyjazd do Nashville i współpraca z producentem Vancem Powellem (Jack White, The Raconteurs, Arctic Monkeys).

Na początku roku premierę miała także wspólna płyta Patrycji i Grzegorza Markowskich, na której Maciej Wasio udzielał się jako kompozytor, autor tekstów oraz producent.

 

Leave a Reply