Agnes B. powraca z nowym singlem i zapowiedzią płyty

Wcześniej Agyness B. Marry, dziś Agnes B. powraca z energiczną, indie-rockową piosenką, tym samym zapowiadając drugi album. „Swobodnie” to taneczna wariacja o niezrozumieniu zaśpiewana w języku polskim.

Artystka ujawnia przed nami całkowicie nowe oblicze, delikatniejsze i wrażliwsze niż dotychczas.

fot. materiały prasowe

Agnes B. o singlu:
„Swobodnie” to efekt współpracy z Tomaszem Sierajewskiem. Wszystko zaczęło się od wiadomości do mojego managera. Tomek zapytał, czy może podesłać mi kilka swoich podkładów. Po pierwszym przesłuchaniu, moja głowa była pełna pomysłów. Zupełnie niezobowiązująco nagrałam melodię i odesłałam. To, co stworzyłam, spodobało się wszystkim tak bardzo, że chwilę później miałam gotowy tekst, ale po angielsku. Po wielu przemyśleniach, zdecydowałam, że fajnie byłoby mieć jednak coś w języku polskim. Pisząc melodię i tekst, byłam przekonana, że stworzymy z Tomkiem nowy projekt. Niemniej jednak sama siebie zaskoczyłam faktem, że wydajemy tę piosenkę w moim repertuarze. Stąd można pomyśleć, że singiel nieco odbiega od mojej dotychczasowej twórczości.

Swobodnie to piosenka o niezrozumieniu między dwojgiem ludzi wynikającym z błędnie dobranego środka komunikacji, którym jest słowo. Brak zrozumienia intencji prowadzi do konfliktów, podczas gdy każda ze stron ma to samo na myśli. Dlatego nie należy wypowiadać słów spontanicznie, a każde z nich powinno zostać dobrze przemyślane.

Agnes B. pierwszy raz sięgnęła po gitarę w wieku dwunastu lat, dwa tygodnie później powstała jej pierwsza piosenka. Od samego początku wiedziała, że nie będzie grać cudzych utworów. Tworzy lekko psychodelicznego, ale bardzo melodyjnego rocka. Jej charakterystyczny, lekko zachrypnięty głos jest porównywany do wokalu Miry Kubasińskiej czy Grace Slick z Jefferson Airplane. W 2015 wydała debiutancki album “Agyness B. Marry”, który zrealizował i zmiksował Maciej Cieślak (Ścianka). Jej występy to niezwykle emocjonalne i energetyczne show. Poza śpiewem gra na gitarze, a na scenie towarzyszą jej na stałe Jędrzej Weber, Piotr Binkul i Mateusz Remiszewski. Występowała przed najważniejszymi polskimi artystami, takimi jak Brodka, Hey, Krzysztof Zalewski, czy Natalia Przybysz – a także przed zagranicznymi gwiazdami pokroju Blues Pills, All Them Witches czy Ballet School. Jej koncerty można było obejrzeć na największych polskich festiwalach, takich jak Open’er, Orange Warsaw Festiwal czy Jarocin. Obecnie Agnes B. kończy prace nad drugim albumem, który ukaże się w 2020 roku.

 

Leave a Reply