“Kobieta doskonała” – nowy singiel Magdaleny Lasoty

“Kobieta doskonała” to najnowszy singiel Magdaleny Lasoty, do którego wokalistka napisała tekst. Kompozycja jest efektem współpracy z Pawłem Kulpą i Martinem Skowronskim.

“W piosence przedstawiam prawdziwe oblicze tytułowej kobiety doskonałej, ktore potrafią dostrzec tylko ci, którzy nie są w nią ślepo zapatrzeni. To opowieść o ideale kobiety, który z pozoru posiada wszystkie oczekiwane przez mężczyzn cechy…” – tak opowiada o swojej nowej piosence Magdalena Lasota.

fot. materiały promocyjne

“Piosenkę można interpretować tak, że narratorem jest kobieta po metamorfozie, dla której utwór jest wspomnieniem poprzedniego życia. Nie zdradzę jednak czy jest to moja osobista historia” – dodaje wokalistka.

Magdalena Lasota tym razem ucieka od jazzu, stawiając na pop-rockową konwencję. Czytelne brzmienie instrumentów z wyraźnie zakreślonym refrenem, unosi fabularyzowaną opowieść. Kompozycja niebanalna, podszyta dużym ładunkiem energetycznym odsłania wszechstronność artystyczną wokalistki. Dużą odwagą wykazał się artystka zmieniając wcześniejsze, dosyć stonowane muzyczne oblicze. I co najważniejsze wyszła z tego obronną ręką.

„Kobieta doskonała” została zaaranżowana w pop-rockowym stylu, co jest sporym zaskoczeniem w kontekście twórczości Lasoty, utożsamianej bardziej z jazzem i generalnie, spokojniejszymi piosenkami. – “Być może jazz w pewien sposób faktycznie jest moją domeną, z racji ukończonych studiów na tym kierunku, ale ja bardzo dobrze czuję się w wielu gatunkach muzycznych i uważam, że nie powinno się szufladkować artystów.” – mówi Magda, po czym tłumaczy: – “Na jednym z przeglądów zespołów rockowych powiedziano mi, że nie mam typowo rockowego głosu i powinnam skupić się na łagodniejszej muzyce. Mimo to postanowiłam spróbować i zdecydowałam się na ruch, którego efektem jest mój drugi, rockowy singiel.”

Magdalena Lasota to wokalistka jazzowa o zmysłowej barwie głosu i swingującym feelingu. Na co dzień koncertuje na deskach trójmiejskich scen wykonując zarówno standardy jazzowe, jak i autorski repertuar. Wokalnie wspierała także polskich DJ-ów i raperów.

Jest absolwentką wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swój kunszt wokalny rozwijała u boku takich autorytetów muzycznych jak Elżbieta Zapendowska, Mietek Szcześniak oraz Kuba Badach, a także na licznych międzynarodowych warsztatach wokalnych. Ma na swoim koncie muzyczne sukcesy, takie jak wielokrotnie zdobywane czołowe miejsca na ogólnopolskich konkursach i festiwalach.

Magdalena jest nauczycielką śpiewu i emisji głosu, należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Trenerów Wokalnych. Poza muzyką pasjonuje się turystyką, z której ma również dyplom magisterski. Jej marzeniem jest zrealizowanie podróży dookoła świata, a najbardziej fascynującym ją miejscem są Stany Zjednoczone Ameryki.

Pod koniec maja 2018 roku, nakładem wytwórni Delphy Records, wydała swój pierwszy singiel „Pierwiastek szalonego umysłu”, który ukazał się na wszystkich największych platformach muzycznych. Utwór opowiada o różnych stanach emocjonalnych, które trudno uporządkować. Artystka także komponuje i pisze własne teksty. 

 

Leave a Reply